מצבה היא הדרך המקובלת לציין את מקום הקבורה של הנפטר וכן לציין פרטי זיהוי לצד מידע רלוונטי נוסף. אבל היא גם אמצעי המאפשר לקרוביו של הנפטר להביע את תחושותיהם לגבי האובדן ואת המשמעות שהיתה לו עבורם בחייו.

מצבות עם חלוקי נחל מאפשרות ליצור מראה מיוחד ושונה בנוף בית הקברות וכך לתת ביטוי לתחושות אלה.

שימוש בחלוקי נחל לעיצוב מצבות

חלוקי נחל מקובעים בתודעה של רוב האנשים בתור אבנים עגלגלות, חלקות ולבנות, בגודל פחות או יותר קבוע של כף יד ועד מטבע גדול.

אבל בפועל, קיימים חלוקי נחל טבעיים בצבעים שונים – חום, אפור, שחור וגם אדמדם, כחול, ירקרק ועוד.

כיום גם מקובל לסתת אבנים מסוגים שונים לצורה של חלוקי נחל ולכן כיום אפשר למצוא חלוקי נחל בסיתות מלאכותי, בכל צבע שניתן לדמיין.

קיימים חלוקי נחל בגדלים שונים ומגוונים הרבה יותר גדולים מהמקובל והידוע. יש חלוקי נחל מאבן גרניט, חלוקי נחל שטוחים או עגולים, חלוקים אחרים מסותתים בצורת ביצה ועוד.

ניתן אפילו לסתת אבני זכוכית לצורת חלוקי נחל וליצור חלוקי נחל גם מאבני חן וקריסטלים.

לכן חלוקי נחל מספקים קשת אפשרויות רחבה מאוד, המאפשרת לקרובי הנפטר לבחור את עיצוב המצבה האידיאלי, המדויק והנכון ביותר עבורם ועבור רוחו של הנפטר.

כיצד ניתן לשלב מצבות עם חלוקי נחל?

חלוקי נחל יכולים לשמש בתור מצע לצמחים עמידים, כמו סוקולנטים למשל, על גבי האבן האופקית הגדולה המונחת בדרך כלל מעל חלקת הקבר או מסביב לה. 

יש הבוחרים לעצב את חלקת הקבר באופן טבעי יותר, או לחלק אותה למספר אבנים ואז נוצר אפקט מעוצב ומיוחד יותר, בעל מראה טבעי.

ניתן גם ליצור משטח שלם מחלוקי נחל בלבד, על ידי קיבוע של חלוקי הנחל בבטון ליצירת משטח אחיד במראה טבעי וייחודי.

מנגד, ניתן ליצור אלמנט עיצובי ייחודי במרכז המצבה בעזרת חלוקי נחל, כמו פס ישר לאורך המצבה, או גל ארוך במראה של נחל ואותו למלא בחלוקי נחל בצבעים שונים.

למעשה בזכות האופי המגוון והגמיש של חלוקי נחל לעיצוב מצבות, קשת האפשרויות היא עצומה והיא גדולה כגודל קשת הדמיון האנושית.

איך בוחרים עיצוב מצבה עם חלוקי נחל?

מטבע הדברים, רוב האנשים אינם בעלי יכולות עיצוב אומנותי ולכן מעדיפים להיעזר בשירותיו של מעצב מצבות מקצועי. ניתן גם להיעזר בשירותיו של אמן סיתות באבן.

עם זאת, קרובי הנפטר הם אלה שבוחרים את סוג האבן ממנה מייצרים את המצבה והם גם נותנים את הקווים המנחים והחזון שלהם לגבי עיצוב המצבה ולכן מתקבלת תוצאה בעלת מאפיינים מאוד אישיים וייחודיים.

לסיכום, עיצוב מצבה עם חלוקי נחל פותח קשת אפשרויות רחבה ומעניק למצבה אופי מיוחד. לקבלת מידע נוסף, ייעוץ והכוונה לגבי סוגי אבנים לבניית מצבות – התקשרו אלינו: 050-5287704