תפקידה הראשוני והעיקרי של מצבה הוא לציין את מקום הקבורה של הנפטר ואת שמו.
אבל מצבות בכלל וכן מצבות אבן בפרט, קיבלו זה מכבר תפקיד חשוב לא פחות והוא – הנצחת זכר הנפטר – כפי שהשתקף בחייהם ובעיניהם של האנשים שאהבו אותו, שנאלצו להיפרד ממנו ואשר כעת מבקשים לציין את זכרו ואת הגעגועים שלהם אליו.

הנצחה ייחודית עם מצבות אבן

ניתן לעצב מצבה אבן ייחודית בדרכים רבות – ניתן לשלב בה את הערכים שליוו את הנפטר לאורך חייו, או את המשמעות שהייתה לו לבני המשפחה שלו. ניתן לחרוט את דמותו על לוח אבן, לצטט שורה משיר שאהב, או פשוט לכתוב על המצבה את שמו, את תאריך הלידה ותאריך הפטירה שלו.

יש גם מי שמחפשים דרך ייחודית להנציח בה אדם שחי את חייו באופן ייחודי ושונה, כדי להביע את הרגשות העזים שהוא עורר באנשים הקרובים אליו בחייו ובמותו, כדי להביע את האהבה של הנפטר ושל יקיריו אל הטבע או פשוט כדי לתת לו ייחוד בנוף הרחב של בית הקברות.

מצבות אבן של מצבה.קום מאפשרות לכם ליצור מצבה אבן מיוחדת, מצבה מאבן טבעית, במראה מיוחד או מפוסל ביד אמן, על ידי ייבוא של אבנים וסלעים מיוחדים מרחבי העולם ואיתור אבנים מיוחדות של ארץ ישראל.

להעביר מסר בעזרת עיצוב מצבות אבן 

מצבות אבן של מצבה. קום, מאפשרות לכם לבחור את האבן המושלמת המביאה לידי ביטוי באופן המדויק ביותר את הרגשות העזים שלכם כלפי הנפטר.
כל אחת מהאבנים שלנו היא מיוחדת במינה, בעלת מראה שאין דומה לו – אחת ויחידה מסוגה, בעלת קסם משלה, כי חשוב לנו לתת מענה לצורך הייחודי הזה.

מצבות אבןלכל סלע יש מרקם משלו, עוצמה אחרת, גוונים שונים ועיצוב שנתן לו הטבע

אפשר לחפות את הקבר הטרי עם מצבת אבן במראה טבעי, מסותת ומעוצב במידה מינימלית, כדי לתת למראה המרהיב של אבן טבעית, לספר את הסיפור של הנפטר ללא מילים.

אפשר גם לעצב מצבת אבן טבעית בצורות שונות, המביעות את הרגש והמסר אתם רוצים להעביר: לב שבור או לב שלם, סלע מבוקע או סלע עם חור גדול במרכז, שמביע את החלל הגדול שנפער עם האובדן.


ניתן להוסיף לאבן אלמנטים נוספים מחומרי גלם אחרים, כמו מתכת או זכוכית, או לשלב אלמנטים מעולם הגינון במצבה עצמה. ניתן להוסיף כיתוב ממתכת, או לחרוט על האבן, לבחור אבן בגוון חום, לבן, שחור או אפור ועוד.

לסיכום

מצבות אבן וכמו כן אנדרטאות, הן דרכים ייחודיות ומרגשות לציין את זכרם של יקיריכם, שהותירו אחריהם חלל גדול, אבל גם זכרונות, חוויות ורגשות שלא תשכחו לעולם. זוהי דרך מלאת יצירתיות ואהבה, לציין את הזכרונות שישארו אתכם לנצח, למרות האובדן ולהתנחם ביצירה מקורית וחד פעמית, שתשמש לכם מקום להתייחד בו עם זכרו של אדם אהוב ויקר.