עולמנו הוא מקום נפלא ויפה. מגרש משחקים עצום וגדול שרובנו מקווים לחיות בו שנים ארוכות ולהגיע לשיבה. טובה. עם זאת, למרבה הצער, לא כולם זוכים להאריך ימים.

עבור הקרובים הנותרים מאחור, נותר רק לבחור את האופן בו ינציחו את יקיריהם שכבר אינם עוד.

על כן, בחירת מצבה לאדם צעיר היא אמנם צעד קשה מעצם טבעם של הדברים, אבל יש מעט נחמה במגוון הרחב של אפשרויות ביטוי והנצחה העומדות לרשות המשפחה.

מצבה לאדם צעיר על פי גילו 

לצורך הנצחה מתאימה לנפטרים בגיל צעיר, ניתן כיום לבחור מצבה צבעונית מאוירת, או מעוטרת עם אלמנטים ילדותיים הולמים וראויים לגיל צעיר.

כיום ניתן למצוא מצבות מעוטרות עם ציורים של קשת בענן, חדי קרן ופרפרים וגם כמובן לבבות בכל צבע וגודל.

כאמור, ניתן לבחור את עיצוב המצבה לפי גיל הנפטר ולכן בהתאמה, ניתן לבחור אלמנטים מתאימים לאופיו, לטעמו האישי ותחביביו של הנפטר – בין אם מדובר על מוזיקה או חוף הים, אמנות או סיפורי אגדות ובמקרים מסוימים מקובל וניתן גם ליצור מצבה עם תמונה – ועליה דיוקן של הנפטר.

מצבה בעיצוב מיוחד ובלתי נשכח

אין ספק כי אחת השאיפות של קרובי הנפטר במקרה של נפטר צעיר, היא להנציח את יקירם באופן ייחודי ומובלט, בלתי נשכח וייחודי.

אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי עיצוב מצבה מקורי ואקספרסיבי – המאפשר ביטוי רחב ככל הניתן של תחושות, רגשות ורעיונות.

אפשר לעשות זאת על ידי שילוב אלמנטים מפוסלים במצבה, או ציורים שונים ואף באמצעות בחירת כיתוב מרגש ומלא הבעה.

אבל ניתן לעשות זאת גם ובעיקר על ידי בחירת חומרי גלם מיוחדים לעיצוב המצבה.

הטכנולוגיה המפותחת בימינו לצד החשיפה למגוון אינסופי של חומרי גלם מכל רחבי העולם, מאפשרת היום יותר מאי פעם, לבחור עיצוב מצבות עם חומרי גלם מיוחדים היוצרים מצבות שהן יצירות אמנות לכל דבר.

ניתן להשתמש באבנים וסלעים בצבעים שונים כדי ליצור מצבה עם גוונים וצבעים יוצאי דופן על פני נוף בית הקברות וניתן גם לשלב סוגים שונים של סלעים ואבנים באותה מצבה, כדי ליצור אפקטים ואלמנטים עוצרי נשימה ומרגשים.

דוגמאות של מצבות מיוחדות לאנשים צעירים

בין עיצובי המצבות המיוחדים ביותר שניתן לפגוש בבתי קברות בישראל ניתן לראות שילובים של אבנים מיוחדות כמו אבני זכוכית כחולות ושקופות, אשר האור חודר דרכן ומאפשר יצירת אלמנטים מרהיבים שמזכירים מים זורמים.

ניתן ליצור אלמנט מפוסל מאבן טבעית בצורת לב שבור, או דימוי אחר מתאים לתחושות של קרובי הנפטר. ניתן ליצור גינת סוקולנטים פורחת בתוך מצע של חלוקי נחל לבנים או צבעוניים ועוד.

לסיכום, אתר מצבה.קום מציע מגוון רחב ועשיר של אפשרויות בחירה ליצירת מצבות מיוחדות לאנשים צעירים, לצעירים ברוחם ולכל מי שרוצה להנציח את הנפטר בצורה מיוחדת ובלתי נשכחת. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, חייגו אלינו לטלפון שמספרו 050-5287704