כל מי שביקר בבית הקברות יודע עד כמה הנוף שם יכול להיות חדגוני ואפור.

הסיבה לכך היא לא רק העצב השורה במקום, כי אם מגוון מצומצם למדי של סגנונות עיצוב למצבות.

הדבר כמובן לא משקף את המציאות שלפני הפטירה, כי לכל אדם יש אופי אחר, אישיות ייחודית וסיפור חיים מיוחד משלו. אבל משום מה רוב האנשים לא מודעים לאפשרות לעצב מצבה מיוחדת לאנשים מיוחדים. צוות אתר מצבה.קום מסביר – איך מעצבים מצבה מיוחדת ומה זה אומר בדיוק?

עיצוב מצבה מיוחדת – מה זה אומר?

מצבה סטנדרטית בבית הקברות כוללת אבן ראשה – אבן עומדת עליה מופיע הכיתוב. 

אבן זו ניצבת בדרך כלל מעל אבן גדולה המונחת על הקרקע ומסמנת את מקום הקבורה. 

לעיתים אבן הראשה היא אבן קטנה מונחת בצורה אופקית על הקרקע.

בכל מקרה, מדובר על עיצוב סטנדרטי למדי, אשר בתי קברות רבים ואף חברה קדישא מבקשים לשמור עליו כדי לשמור על אחידות במאפייני הקבורה של אנשים בני מעמדות שונים וכדי שלא “לבייש” מצבה צנועה הניצבת ליד מצבה מפוארת ומעוצבת.

עם זאת, ניתן ליצור מצבות מיוחדות מסוגים שונים, אשר עונות על דרישות העיצוב של בית הקברות וגם מאפשרות לכם ליצור ייחודיות כדי לשקף את רוחו של הנפטר.

מאפיינים של מצבות מיוחדות

ניתן ליצור מצבות מיוחדות בעזרת אמצעים שונים:

* שימוש בחומרי גלם מיוחדים במקום להשתמש באבן סטנדרטית לעיצוב מצבות, בוחרים אבן בגוון מיוחד, בעלת מרקם שונה, או אבן בצורתה הטבעית המיוחדת.

* שימוש בצבעים שונים לא תראו הרבה מצבות מאבן זכוכית כחולה שקופה או אבן אוניקס בגווני חום/לבן מרהיבים. לכן בחירה של גוון יוצא דופן של אבן טבעית מאפשרת יצירת מצבה מיוחדת מאוד.

* אבנים יוצאות דופן ניתן ליצור מצבה לא רק מאבנים טבעיות בצבעים מיוחדים, כי אם גם עם אבני חן, עץ מאובן או סלע זכוכית. סוגים שונים של אבנים בעלות אופי מיוחד, מראה יוצא דופן ומאפיינים מיוחדים במינם.

* עיצוב של האבן בצורות שונות ניתן לראות מצבות אבן בצורת לב, או בצורת סלע שבמרכזו חור גדול. ניתן ליצור מצבות מיוחדות בצורת לב שבור ואף מצבה כפולה. 

* שילוב חומרי גלם ליצירת אנדרטה אמנותית ניתן לשלב אבני זכוכית עם סלע טבעי ליצירת מצבה שנראית כמו נהר כחול זורם. ניתן לשלב חלוקי נחל צבעוניים ברחבת הקבר ועוד.

* שילוב צמחיה במצבה מיוחדת ניתן ליצור מצבה שהיא מעין גן פורח של סוקולנטים המקיפים את הקבר ונותנים לו מראה של גינה קטנה.

לסיכום, ניתן ליצור מצבות מיוחדות בדרכים שונות, כדי לתת אופי וייחודיות לאלמנט ההנצחה החשוב מכולם. עבור אנשים מיוחדים – זה פשוט מתבקש.

אם גם אתם מעוניינים ליצור מצבה מיוחדת למישהו מיוחד, אנחנו כאן בשבילכם. 

למידע נוסף והזמנות חייגו – 050-5287704