חיות מחמד אהובות ומטופחות יכולות להגיע לשיבה טובה וללוות את בעליהן לאורך שנים רבות, במהלכן הן הופכות לחלק חשוב ובלתי נפרד מהמשפחה.

לכן פטירתה של חיית מחמד לעיתים קרובות מלווה בכאב רב וברצון עמוק להנציח את חיית המחמד באופן מכבד ואוהב – כראוי לבן/בת משפחה.

מצבה לכלבים? לא רק 

כיום כבר ידוע כי אפשר להיקשר כמעט לכל סוג של בעל חיים וכי גם ההפך הוא נכון – בעלי חיים רבים מפתחים רגשות עמוקים וחמים לבני אדם ולבני מינם (וגם לבני מינים אחרים).

לכן כיום בני אדם מגדלים בעלי חיים מסוגים שונים, שמהווים חלק חשוב מהמשפחה ומהעולם הרגשי של האדם המגדל אותם.

בין היתר ניתן למנות ציפורים מסוגים שונים, ארנבים, חתולים כמובן ואפילו סוגים מסוימים של דגים, לטאות ונחשים, שהם חיות מחמד יקרות מאוד לליבם של האנשים המגדלים אותן.

לכן ניתן כיום גם למצוא מצבות לחיות מחמד מסוגים שונים ולא רק לכלבים.

סוגים של מצבה לחיות מחמד

כמגוון בעלי החיים המשמשים בתור חיות מחמד לאורך חייהם, כמגוון האנשים המגדלים חיות מחמד שונות, כך גם קיים מגוון רחב של מצבות לבעלי חיים.

ניתן ליצור מצבת לוח אבן עם כיתוב, או להשתמש בסלע טבעי לציון מקום הקבורה בליווי כיתוב מתאים. רבים בוחרים לציין את מקום קבורתו של בעל חיים אהוב על ידי הצבת פסל בדמות בעל החיים או לוח עם תמונת בעל החיים ויש גם מצבות לבעלי חיים בצורת טביעת כף רגל, בצורת לב, או פרח ועוד.

כמו בתחום המצבות לבני אדם, גם כאשר בוחרים מצבה לחיית מחמד ניתן לבחור סוגים שונים של אבנים וסלעים ליצירת המצבה (בהתאם לכללים המקובלים בבית הקברות).

ניתן לשלב סלע טבעי עם סלעי זכוכית, או עם אבני חן צבעוניות. ניתן ליצור דוגמת פסיפס על המצבה וכן לשלב בה חלוקי נחל. מגוון האפשרויות הוא גדול ומאפשר לכל אדם להנציח את חיית המחמד האהובה עליו באופן המתאים לו ביותר. 

למעשה ההבדל העיקרי בין עיצוב מצבה לחיית מחמד לבין עיצוב מצבה לבני אדם הוא בגודל המצבה, כאשר בדרך כלל מצבה לחיית מחמד תהיה קטנה יותר בהשוואה למצבה של בני אדם.

איפה ניתן להציב מצבה לחיית מחמד?

בישראל מקובל לקבור בעלי חיים בשטחי טבע מרוחקים ממקומות יישוב, או בבית קברות ייעודי לחיות מחמד. עם זאת, בסביבה טבעית שאינה מיועדת או מורשה להצבת מצבה, לא ניתן להציב מצבה לחיית מחמד ולכן, ניתן להציב מצבה לחיות מחמד רק בבית קברות לחיות, או בשטח פרטי באישור הבעלים כמובן. 

לסיכום, צוות אתר מצבה.קום מציע מגוון רחב של אבנים וסלעים לבניית מצבות, לצד ייעוץ מקצועי בבחירת חומר גלם מתאים וכיצד לעצב מצבה. לקבלת מידע נוסף וסיוע מקצועי, חייגו אלינו: 050-5287704