גינת סלעים היא מיצג מרהיב ומרגש של טבע דומם, המספק למתבונן תחושה של שלווה, לצד התפעלות מיופיו של הטבע ומגוון היצירות שלו.

מצבה עם גינת סלעים מאפשרת לשלב את המראה המיוחד ליצירת מיצג זיכרון שאין שני לו.

מצבה עם גינת סלעים – הדר נצחי

הקמת גינה לצד המצבה וסביב בתי קברות היא מקובלת ואף רצויה. 

היא מעניקה מעט נחמה למבקרים המגיעים לבית העלמין ומאפשרת להם ליצור יופי סביב מקום המנוחה האחרון של אדם אהוב.

גינת צמחים יכולה להיות צבעונית ויפה, אך מצריכה גם לא מעט טיפוח, לצד פתרונות השקיה מורכבים.

לעומת זאת, גינת סלעים מציעה פתרון אסתטי מיוחד במינו, שנשאר על עומדו שנים רבות, בזכות העמידות הנצחית של האבנים, לצד יופי והדר מעורר יראה, כמו שרק הטבע יכול לייצר.

איך יוצרים גינת סלעים מסביב למצבה?

כפי שניתן ליצור מקום ייעודי לצמחייה מסביב לחלקת הקבר, כך גם ניתן לשלב סלעים ואבנים טבעיות מסביב לחלקה, כדי ליצור עיצוב מיוחד במינו, נצחי ועמיד.

ניתן לבחור מתוך מגוון אינסופי של אבנים וסלעים ליצירת עיצובים מתאימים לרצון המשפחה ולרוחו של הנפטר:

חלוקי נחל – קיימים חלוקי נחל לבנים, אך גם חלוקי נחל שחורים וצבעוניים. ניתן לבחור חלוקי נחל בגדלים שונים, החל מחלוקי נחל זעירים, מתאימים בעיקר לחיפוי קרקע ועד חלוקי נחל ענקיים כמו סלעי בולבוס, שיכולים לשמש בתור מצבה בפני עצמם, או כתוספת עיצובית בחלקת הקבר.

אבני קריסטל וזכוכית אבני קריסטל מגיעות בצבעים שונים ואף בגדלים שונים. כמו סלעי זכוכית, קיימות גם אבני קריסטלים שקופות או חצי שקופות, שהאור עובר דרכן ויוצר אפקט מיוחד במינו, בתוספת הגוון הטבעי של האבן. 

קריסטלים ואבני זכוכית מגיעים בגדלים שונים. כמו חלוקי נחל, ניתן למצוא גם קריסטלים ואבני זכוכית בגודל של סלע אותם ניתן להציב בחלקה ליצירת גינת סלעים מוארת ומרגשת ביופיה.

סלעים מפוסלים אלמנט מפוסל מסלע טבעי היא תוספת מתבקשת לגינת סלעים, כאשר ניתן לבחור בפסל מופשט או בצורות מוכרות, כמו לב שבור, סלעי ענק עם חור באמצע, אבנים מפוסלות בצורת גלי הים ועוד.

עצים מאובנים עצים מאובנים קיימים בצורת גזעים שלמים או חלקיים ואף בצורת פרוסות של גזע מאובן, עליו מופיעות טבעות השנים של העץ העתיק. אלה מתאימים במיוחד ליצירת מצבות וכן להצבה בצד המצבה, כדי ליצור אלמנט מעוצב מסלע נצחי ומרהיב למראה.

שילוב צמחים – ניתן לשלב צמחים כמו סוקולנטים בגינת הסלעים. צמחים אלה אינם זקוקים לאספקה קבועה של מים. הם מגוונים ויפים והם מאפשרים לעצב את החלקה בצורה מעוצבת ויפה לעין.

צוות אתר מצבה.קום מציע מגוון רחב של אפשרויות איכותיות ומיוחדות לעיצוב מצבה ולעיצוב חלקת הקבר, לצד ייעוץ מקצועי בבחירת העיצוב המתאים ביותר להנצחת יקירכם. למידע נוסף חייגו אלינו: 050-5287704