אבן חברון נחשבת אחת הבחירות הנפוצות ביותר לבניית מצבה. זוהי אבן גיר קשה הנחצבת באזור ירושלים. היא בעלת גוונים בהירים והיא נחשבת קלה יחסית לעיבוד.

בזכות התפוצה הרחבה של האבן, היא מאפשרת גם יצירה של מצבות אבן חברון במחירים נמוכים יחסית ולכן רבים בוחרים להקים מצבה אבן חברון.

יתרונות מצבה מאבן חברון

מצבה מאבן חברון כאמור מגיעה במחירים נמוכים יחסית, בזכות התפוצה הרחבה של האבן ובזכות העיבוד הקל יחסית שלה. 

זוהי אבן שניתן ללטש ולהחליק אותה למראה של לוח שיש, או להשאיר אותה במראה של לוח אבן טבעי. בשני המקרים היא מעניקה למצבה מראה ממלכתי, מכובד ובהיר.

ניתן לחרוט עליה את אותיות הכיתוב, לצבוע או להוסיף כיתוב מתכת, ניתן לעצב אותה בצורות שונות, החל בלוח אבן פשוט ועד מצבות מעוצבות בצורות שונות.

ניתן לשלב אותה עם חומרי גלם נוספים, כמו מתכת, או סלעים מסוגים אחרים ואף עם סלעי זכוכית והיא נחשבת אבן מקומית, בעלת מאפיינים ארץ ישראליים מובהקים.

נוסף על כל אלה, המחיר הנמוך (יחסית) שלה הופך אותה בחירה מובילה עבור רבים.

חסרונות מצבה מאבן חברון

על כל יתרונותיה, מצבה מאבן חברון נחשבת גם בעלת מספר חסרונות שראוי לציין.

ראשית, היא נוטה להישחק יחסית יותר מהר לעומת אבנים אחרות, בגלל הרכב המינרלים שלה, שהופך אותה קלה לעיבוד מצד אחד ומצד שני – יש לתחזק את המצבה אחת לכמה שנים כדי לשמור על המראה היפה שלה.

שנית, בתור אבן גיר, מצבת אבן חברון סופגת מים יותר מאשר סוגים אחרים של שיש ואבן ולכן רצוי לבצע מדי תקופה טיפול מונע חדירת מים כדי להגן על האבן מפני חדירת מים – בהתאם לרמת הנקבוביות של האבן.

בנוסף, מצבות אבן חברון נחשבות נפוצות מאוד בישראל וקיים אף שימוש רחב באבני חברון לצרכי בניה וחיפוי. משום כך, מי שמחפש אחר אבן ייחודית ומקורית יותר ליצירת מצבה, לרוב מחפש אבנים נדירות, בעלות מראה שונה שאינו נבלע בנוף בית הקברות.

סוגים של אבני חברון

אבן חברון, מכונה גם שיש חברון, אבל מדובר על שם כללי לשלושה סוגי אבן שיש להם מאפיינים דומים ומקורן באזור חברון:

* אבן אינג’סה אבן חברון בהירה מאוד עד לבנה.

* אבן שיוך בעלת גוון צהבהב בהיר/שמנת, עם עורקים בהירים ודקיקים בגווני אדום, ורוד וצהוב.

* אבן חלילה בעלת גוון מעט כהה יותר בעלת מראה אחיד ללא עורקים.

לסיכום, צוות אתר מצבה.קום מציע מגוון רחב ואיכותי של אבנים טבעיות להקמת מצבה, כולל אבני חברון בכל הגדלים והצורות. צוות האתר עומד לשירותכם למתן ייעוץ והכוונה בבחירת אבן למצבה ועיצוב המצבה וישמח לענות לכל על כל שאלה בנושא בחירת אבן לבניית מצבה. לקבלת מידע נוסף, חייגו: 050-5287704