מצבה מאבן אחת, נקראת גם מונולית. זוהי צורה שקיימת גם בטבע ונחשבת ייחודית ויפה, ממש כמו מצבה מאבן אחת, המשמשת להנצחת אנשים אהובים שהלכו לעולמם.

למרות הייחודיות של מצבת מונולית, היא נחשבת מצבה פשוטה, שכן היא בנויה בגובה אחיד וללא צורך באבן נוספת למשענת. מאפיין זה הופך את ייצורן של מצבות אלה פשוט יותר ולכן הן גם נחשבות פחות יקרות – בהתאם לסוג האבן.

אך האם אפשר ליצור מצבה מאבן אחת בעיצוב מיוחד והאם ניתן לבחור כל סוג של אבן?

מצבה מאבן אחת – יתרונות

מצבה מאבן אחת נחשבת נפוצה במיוחד בישראל, בגלל המחיר הנוח שיש לה בדרך כלל, לצד תהליך עיצוב פשוט וקל יחסית. 

מצבה מאבן אחת נחשבת עמידה במיוחד, שכן זוהי מצבה שוכבת. אין צורך להעמיד לה תמיכה מיוחדת והיא גם לא נשחקת ברוחות, כמו מצבה עומדת. משום כך גם תחזוקה של מצבה זו היא קלה ופשוטה יותר.

ניתן לספק למצבת אבן אחת מגוון עיצובים ייחודי, בעזרת בחירת חומרי גלם מיוחדים, שילוב של מספר סוגי אבן, זכוכית ומתכת, בחירה באותיות מסוגים שונים וכן שילוב אלמנטים נוספים בעיצוב המצבה.

מחיר מצבה מאבן אחת

מחירי מצבות מושפעים מגורמים שונים, כמו עיצוב מצבה, כיתוב על המצבה, שילוב אלמנטים מיוחדים ועוד. אך הגורם המשפיע יותר מכל על מחירי מצבות, בכלל זה גם מצבה מאבן אחת, הוא סוג האבן. מקובל להשתמש בסוגים מסוימים של אבן טבעית לייצור מצבות מאבן אחת:

מצבה מאבן גרניט – סלע קשה וטבעי, המגיע במספר גוונים, ביניהם אדום, ירוק ואפור. לסלע גרניט יש מרקם מיוחד, עמיד מאוד וקשה, שהופך אותו מתאים במיוחד לעיצוב מצבות במראה טבעי.

מצבה מסלע קונגלומרט זהו סלע שנוצר בתהליך התאחדות של שברי סלעים קטנים מעוגלים. המאפיינים המיוחדים של הסלע יוצרים דוגמאות מרהיבות ומיוחדות, בגוונים שונים. בישראל קיימים מספר סוגים של קונגלומרט טבעי.

מצבה מאבן בזלת אבן בזלת היא אבן געשית, המופיעה בעיקר באזור הגליל והגולן. לרוב זוהי אבן כהה בגווני שחור ואפור, עם מרקם גבישי מחוספס. יש לה מראה טבעי דרמטי ומרשים במיוחד והיא גם כמעט אינה זקוקה לתחזוקה כלל.

איך בוחרים מצבה מאבן אחת?

בחירת אבן מתאימה למצבה תלויה בעיצוב שאתם מעוניינים להעניק למצבה, ברמת העמידות המבוקשת למצבה, בגודל הרצוי לכם ועוד. מומלץ לבחור את סוג האבן בהתאם לסגנון העיצוב שאתם מבקשים ליצור, הגוונים הרצויים ותכונות האבן הטבעיות, אותן אתם מעוניינים לשמר לאורך זמן.

לסיכום

מצבה מאבן אחת נחשבת בחירה נפוצה אך מרשימה, טבעית ומלאת נחמה, עבור המבקשים להנציח בצורה ראויה, מכבדת ואוהבת את יקיריהם שנפטרו.

לקבל המלצות וייעוץ בבחירת מצבה מיוחדת להנצחה בדרך שלכם – צרו איתנו קשר.