סלעים (למעשה גם שיש הוא סוג של סלע) הם חומר הגלם המקובל והאהוב ביותר לבניית מצבות בישראל וגם במקומות אחרים ברחבי העולם, המשמשים כעדות נצח לזכור באמצעותה את אלה שאינם איתנו עוד. 

עם זאת, מקובל לכנות מצבות אלה גם “מצבות אבן” שכן בעברית המשמעות של המילים הללו היא דומה בהקשר של מצבות. 

הבחירה באבן, שיש או סלע לצורך יצירת מצבה היא נפוצה, בגלל רמת העמידות הגבוהה, לצד זמינות של החומר, המאפשרת יצירת מצבות שנשארות כמעט לנצח.

סוגים של מצבות סלע

הסוגים הנפוצים ביותר בישראל של מצבות סלע מכונים בדרך כלל דווקא אבנים. למשל:

* מצבה מאבן חברון סלע גיר ארצישראלי נוח לעיבוד ונפוץ יחסית

* מצבה מסלע גרניט סלע המצוי בישראל ובעולם בתפוצה רחבה, ידוע בעיקר בשל חוזקו המיוחד, אך גם בזכות מאפייני הטקסטורה והצבע המיוחדים שלו

* מצבה מסלע בזלת סלע געשי וחזק, נפוץ בישראל בעיקר באזור הצפון ומפורסם בשל צבעו השחור והדרמטי.

עם זאת, קיימים גם סוגי סלעים מיוחדים ויוצאי דופן, פחות מוכרים בישראל ובכלל, אשר גם מהם ניתן לייצר מצבות מרשימות ובלתי נשכחות.

סלעים מיוחדים ליצירת מצבות

מצבה מסלע זכוכית – מדובר על חומר גלם שהוא תוצר לוואי של מפעלי ייצור זכוכית ברחבי העולם. מתקבלים גושי זכוכית עצומים עד קטנים, בגוון כחול עמוק, אשר ניתן ליצור איתם שלל עיצובים מרהיבים לבניית מצבות ובכלל.

מצבה מסלע בולבוס גם היא נחשבת יוצאת דופן בנוף בית הקברות, שכן מדובר על סלע גדול מאוד, בצורה המזכירה חלוק נחל ענקי. הסלע הכדורי מאפשר יצירת אבן ראשה מיוחדת במינה ועליה כיתוב מתאים.

מצבה מסלע טרוורטין סלע טרוורטין הוא סלע מגוון. הכוונה היא שעל גבי סלע אחד משתלבים בהרמוניה גוונים שונים, לרוב על קשת הצבעים שבין חום ולבן. מתקבל מראה מיוחד במינו, מרשים ויפה, המאפשר יצירת מצבה ייחודית.

עיצוב מצבות מיוחדות עם סלעים

בחירת סלע מיוחד ליצירת מצבה היא רק אחת הדרכים ליצור מצבה מיוחדת. 

ניתן גם ליצור עיצובים ושילובים של סלעים שונים ליצירת מצבה עם אופי מיוחד, שיש לה אמירה אישית מובהקת.

ניתן גם להזמין פיסול מצבה בידי אמן פיסול באבן טבעית, לאחר בחירת סוג האבן וסוג היצירה שאתם מעוניינים בה.

אפשר לשלב מספר סוגי אבנים וסלעים בו את המצבה ליצירת מראה מיוחד וכן לשלב אבנים וסלעים בגדלים שונים, צבעים וצורות.

המטרה היא לאפשר לכם לבחור כיצד תיראה המצבה של היקרים לכם מכל, כדי לספק לכם חוויה מנחמת ונאמנה ככל הניתן לכם ולרוחו של הנפטר.

לסיכום, צוות אתר מצבה.קום עומד לרשותכם בכל בחירה ובכל שאלה כדי לעזור לכם להגיע לבחירה שתהיה מדויקת ונכונה ביותר עבורכם. לקבלת מידע נוסף וייעוץ בבחירת הסלע המתאים – חייגו אלינו: 050-5287704