מצבות מסלעים טבעיים הן כנראה הבחירה הנפוצה ביותר בישראל ובעולם, כאשר מן  הראוי לציין כי גם שיש ואבנים מסוגים שונים הם למעשה סוגים של סלעים.

לכן, בבוא הזמן לבחור את חומר הגלם המתאים להנצחה וזיכרון עבור אדם קרוב, רוב האנשים פונים לבחור סלע טבעי למצבה, שישמש אלמנט כמעט נצחי לזיכרון.

סוגי סלעים ליצירת מצבה מסלע טבעי

סלעים טבעיים מסוגים שונים הם חומרי גלם נפוצים וזמינים, בעלי מנעד רחב של מחירים וגם מאפיינים שונים ומגוונים. 

הם מגיעים בצבעים שונים, גדלים וצורות. הם מגיעים מישראל ומכל רחבי העולם והם נחשבים עמידים מאוד בפני תנאי מזג האוויר המשתנים.

בזכות כל המאפיינים הללו, מצבה מסלע טבעי היא הסוג הנפוץ ביותר של מצבה בישראל ומרבית חלקי העולם.

הנה כמה דוגמאות נפוצות לצד דוגמאות מיוחדות של סלעים טבעיים לבניית מצבות:

מצבה מסלע חברון נחשבת אחת הנפוצות ביותר בישראל, בזכות נגישות החומר ותפוצה רחבה שלו, לצד המחיר הנמוך שלו. עם זאת, סלע חברון נחשב פחות עמיד לעומת סלעים אחרים ולכן אינו מתאים לכל אחד.

מצבה מסלע בזלת בזלת היא סלע געשי עמיד ודחוס, נפוץ בחלקים שונים של ישראל וברחבי העולם, שיש לו גוון שחור דרמטי ועוצמתי. בשל התכונות המיוחדות של בזלת, היא חומר גלם מקובל מאוד ליצירת מצבות.

מצבה מסלע גרניט בדומה לבזלת, גם סלע גרניט הוא סלע עמיד וחזק, שגם הוא נפוץ באופן טבעי בישראל. תכונותיו המיוחדות הופכות אותו מתאים מאוד ליצירת מצבות.

מצבה מסלע זכוכית אחת הבחירות המיוחדות יותר לבניית מצבה היא סלע זכוכית, שהוא תוצר לוואי של מפעלי ייצור זכוכית. סלעי זכוכית הם גדולים, עמידים ומרהיבים למראה, לרוב בעלי גוון כחול שקוף, המאפשר לאור השמש לחדור מבעד לחומר הגלם וליצור איתו שלל אלמנטים מיוחדים לעיצוב המצבה.

מצבה מסלע בורדו סלעי בורדו הם סוג של סלעי גרניט המגיעים אלינו מרחבי אסיה בגוון אדום עמוק, הניחנים בכל התכונות של סלעי גרניט.

מצבה מסלע מקופלת זהב שמו של הסלע המיוחד הזה מעיד היטב על המאפיינים החיצוניים שלו. השכבה החיצונית שלו נראית כמו עשויה מקפלים של סלע, כאשר בחלק מסלעים אלה ניתן לראות מינרל שזור בצבע זהוב. התוצאה מרהיבה למראה, מרגשת וייחודית. 

מצבה מעץ מאובן אחת הבחירות יוצאות הדופן היא בחירה בסלע עץ מאובן ליצירת מצבה. מדובר על גזעי עצים עתיקים, אשר עברו תהליך התאבנות – כאשר כל החומרים האורגניים בגזע העץ הוחלפו במינרלים. צורת הגזע נשמרה, אך למעשה כבר לא מדובר על גזע עץ כי אם על אבן לכל דבר.

לסיכום, צוות אתר מצבה.קום עומד לרשותכם עם מגוון רחב ועשיר של סלעים טבעיים מרחבי הארץ והעולם, אשר מתאימים ליצירת מצבה מסלע טבעי בכל סגנון שתחפצו להנציח בו את יקיריכם. לקבלת מידע נוסף וייעוץ, חייגו אלינו: 050-5287704