מצבה לאדם צעיר מתאימה גם לאנשים צעירים ברוחם שנפטרו בגיל מבוגר וגם לאנשים שנפטרו בגיל צעיר.

עם זאת, עיצוב מצבה לאדם צעיר היא משימה בעלת אופי טרגי במיוחד, שכן היא תמיד מגיעה טרם זמנה.

עם זאת, ניתן למצוא מעט נחמה בעיצוב של מצבה בעלת אופי צעיר, שתצליח לשקף במעט את אופיו הייחודי של הנפטר.

אלמנטים על מצבה לאדם צעיר

אחת הדרכים ליצור מצבה בעלת אופי ייחודי, שמשקפת את גילו הצעיר של הנפטר ואת שברון הלב שנותר אחרי לכתו, היא על ידי הוספת אלמנטים ציוריים.

למשל אבן מפוסלת בצורת לב. למעשה יש אמנים המתמחים בסוג זה של יצירה באבן, אשר יכולים ליצור אלמנט בצורת לב שבור ואף לשלב בסלע המרכזי סוגים נוספים של אבן, כמו סלע זכוכית, המוסיף עומק וצבע לעיצוב המצבה.

ציור על מצבה

דרך נוספת להעניק למצבה אופי ייחודי ומאפיינים המדגישים את גילו הצעיר של הנפטר, היא חדשה יחסית בבתי העלמין בישראל והיא נעשית על ידי ציור.

ניתן להוסיף על גבי המצבה ציור צבעוני ומלא חיים של אלמנטים המשקפים את תחביביו של הנפטר, את תחומי העניין שלו ואת הרוח שלו. יש המציירים על המצבה את הים, צדפים וחול. יש המעטרים את המצבה בציור של פלטת צבעים ומכחולים, להנצחת אדם שהאמנות והציור היו בנשמתו וכן הלאה.

עיצוב מצבה מינימליסטי

לעיתים אדם צעיר מותיר אחריו בעיקר את תחושת הריקנות והגעגוע. לכן במקרים שונים, העיצוב המתאים ביותר למצבה של אדם צעיר הוא עיצוב מינימליסטי.

למשל אבן ראשה גדולה ועליה שמו הפרטי של הנפטר בלבד, כאשר הפרטים הנוספים מופיעים בחלק התחתון של המצבה. 

מצבה בצבע מיוחד

נוף בית הקברות הוא אפרורי וכהה בדרך כלל. לכן עיצוב מצבה לאדם צעיר יכול לכלול סלעים בצבע מובחן ושונה. ניתן לבחור סלע בעל גוון טבעי בולט, כמו סלע בגוון ורוד, אדום , או ירוק. כמו כן ניתן לשלב בעיצוב המצבה חלוקי נחל צבעוניים, אבני פסיפס צבעוניות ועוד. 

יצירת מצבה מיוחדת לאדם צעיר

כדי ליצור מצבה לאדם צעיר דרושה כנות. פתיחות שתאפשר לאמן המצבות להבין מהו העיצוב המתאים ביותר עבור המצבה. כיצד ניתן להנציח את זכרו של הנפטר בדרך שתוקיר את הנוכחות המיוחדת שהיתה לאדם הזה בעולם ואת הזיכרון שהותיר אחריו.

עם זאת, מומלץ לבדוק ולוודא מול בית העלמין לפני הזמנת העיצוב, כי ניתן להציב מצבה מעוצבת ומיוחדת.

לסיכום, אתר מצבה.קום מציע מגוון רחב של סלעים נפלאים ואבנים מיוחדות לעיצוב מצבות, שיאפשרו לכם לבחור את הדרך המדויקת והנכונה ביותר להנצחת היקרים לכם.  אנו מציעים גם ייעוץ מקצועי שיסייע לכם לבחור את העיצוב המתאים ביותר ואת חומרי הגלם המתאימים לסוג העיצוב הרצוי לכם. צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם: 050-5287704