מצבות מאבן גרניט נחשבות מיוחדות. הן עשויות מסלע גרניט שהוא אחד החומרים החזקים ביותר בטבע. אבל גם מגיעות בשלל גווני אדום, ירוק ואפור, מסלע שנוצר בתהליכים טבעיים מדהימים.

הטקסטורה המיוחדת של הסלע הופכת אותו אטרקטיבי במיוחד ליצירת מצבות ולכן הוא נחשב בין הסלעים המבוקשים לצורך זה. 

יתרונות לבחירת מצבה מאבן גרניט

אבן גרניט היא בעלת תכונות מיוחדות שהופכות אותה לבחירה מתבקשת ובעלת משמעות עמוקה לצורך בניית מצבות:

* חוזק ועמידות זהו סלע חזק במיוחד. אחד החומרים החזקים ביותר בטבע. היא עמידה בפני תנאי מזג האוויר הישראלי הקשים, מה שמקל על התחזוקה של מצבות גרניט, אבל היא גם אבן קשה מאוד שממנה ניתן ליצור מצבות חזקות ועמידות לשנים ארוכות. לכן מצבות גרניט נשארות יפות ומרשימות גם לאחר שנים רבות ואינן צריכות כמעט שום תחזוקה. 

* שלל צבעים סלעי גרניט נוצרים במגוון צבעים מעניינים ומיוחדים, המאפשרים ליצור מהם מצבות מיוחדות במינן, בגוונים יפים, טבעיים ומרשימים.

* מרקם יפה ומיוחד חלק מסלעי הגרניט (כמו אלה שנמצאים באילת למשל) מאופיינים במרקם משויש ומיוחד, של סלע מנוקד בגוונים וצבעים שונים. מרקם זה נוצר בגלל גבישי המינרלים הצבעוניים מהם עשויים סלעי גרניט.

* עיבוד וסיתות – למרות היותו סלע קשה במיוחד, ניתן לסתת ולעצב את הגרניט למצבות יפות ומרשימות בצורות שונות, בהתאם לרצון המשפחה.

* תפוצה רחבה ניתן למצוא סלעי גרניט מסוגים שונים ברחבי העולם והם נפוצים גם בישראל – בעיקר בדרום, באזור אילת. עם זאת, רוב הגרניט בישראל לשימוש מסחרי מיובא ממזרח אירופה ומזרח אסיה, כי סלעי הגרניט הישראלים לא מתאימים לסיתות מצבות. הם עדינים ונוטים להתפורר בגלל היווצרותם בתנאי אקלים מסוימים.

* חיבור עמוק לאדמה ולטבע סלעי גרניט מאפשרים יצירה של מצבה במראה פראי וטבעי. יש להם עוצמה מיוחדת המאפשרת ליצור מהם מצבות מרהיבות ומדהימות למראה. בין היתר בגלל האפן שבו נוצרים סלעי גרניט על ידי התקררות איטית של מאגמה בעומק האדמה.

 

מצבות גרניט חסרונות

את חסרונות הגרניט אפשר לציין בהתאם לסוגי הגרניט השונים, כי לכל סוג גרניט יש דגשים אחרים שכדאי לשים לב אליהם. 

למשל גרניט שחור – חשוב לשים לב שאתם קונים אותו ממקור איכותי ואמין, שכן גרניט שחור ממקורות לא איכותיים עשוי להתפוצץ בהפרשי טמפרטורות קיצוניים, כמו התזת מים קרים על מצבת גרניט שחור בצהרי יום חם.

לעומת זאת, סלעי גרניט בהירים הם מעט יותר נקבוביים מהסלעים הכהים ולכן נוטים לספוג כתמים שונים.

בנוסף, יש סוגים של כיתוב שאינם אפשריים על גבי מצבות גרניט ולבסוף – זהו סלע יקר יחסית בהשוואה לסלעים נפוצים אחרים ליצירת מצבות.

לסיכום, אתר מצבה.קום מתמחה בייבוא ואספקה של סלעים מרהיבים מרחבי הארץ והעולם ליצירת מצבות איכותיות ועמידות בהתאמה אישית לרצון המשפחה, תוך מתן ליווי מקצועי לבחירת הסלע המתאים ותהליך יצירת מצבה. לקבלת מידע נוסף חייגו: 050-5287704