מצבה מאבן טבעית זו הבחירה המקובלת והנפוצה. לרוב מדובר על אבנים טבעיות כמו אבן חברון, אבני בזלת, או גרניט. אבל בשנים האחרונות הולכת וצומחת המגמה ליצור מצבות מיוחדות ומעוצבות. אחת האפשרויות המבוקשות מכולן היא בניית מצבות מאבני חן.

נשמע לכם מוזר ויקר? אז תנו לנו לגלות לכם כמה סודות מקצועיים. 

סוגים של אבני חן ליצירת מצבות

ההגדרה הרשמית (לפחות לפי ויקיפדה) של אבן חן היא “אבן טבעית יפה מאוד, מיוחדת ונדירה”.

בפועל, תחום אבני החן כולל דרגות שונות של יופי, נדירות ויוקרה.

הדרגה הגבוהה ביותר של אבן חן נדירה, יפה ויקרה היא זו של יהלום, ברקת, אודם וספיר, הנחשבות מאוד נדירות, יפות ויקרות.

ככלל – ככל שהאבן יותר שקופה וקשה היא גם יקרה יותר.

אבל יש לא מעט אבני חן הנחשבות חצי יקרות ואף אבני חן הרבה יותר פשוטות, פחות נפוצות ופחות יקרות, אותן אפשר למצוא בצורת סלעים או גבישים גדולים והן בהחלט מתאימות לשימוש עבור מצבה מאבן חן.

בין האבנים הללו אפשר למצוא אבני חן טבעיות, לדוגמה:

* אוניקס אבן אוניקס או שיש אוניקס הם חומרי גלם טבעיים מדהימים למראה, המשמשים באופן נרחב בתור אבני חן למגוון רחב של שימושים. הצבע המיוחד והמרקם החלק של האבן הופכים אותה אידיאלית לעיצוב מצבות.

* טרוורטין זוהי אבן בעלת צבעים מרהיבים ויפים, אשר יופיה הרב הביא לשימוש נרחב באבן לבניית בנייני פאר בעת העתיקה ברחבי אירופה. הגוונים המיוחדים שלה מאפשרים ליצור איתה מצבות מיוחדות ומרשימות.

אבנים אלה משמשות באופן נרחב למדי ליצירת מצבות. הן מעניקות למצבה יופי מיוחד, גוונים מרהיבים ואופי בלתי מעורער, אבל הן לא האפשרות היחידה.

לא רק מצבות מאבני חן 

נוסף על ההגדרה הרווחת של אבני חן, אפשר למצוא חומרי גלם מדהימים רבים נוספים, המתאימים ליצירת מצבות, הנחשבים לא פחות מיוחדים, יפים ואף נדירים, אך אינם אבני חן. לדוגמה:

* מצבה מעץ מאובן ניתן ליצור מצבות מגזעי עצים אשר הפכו בתהליכים של מיליוני שנים לאבנים מרהיבות ביופיין.

* מצבה מאבן זכוכית גושי זכוכית שקופים, בעלי מראה מדהים ועוצר נשימה. הם מאפשרים לאור לחדור דרך המצבה וליצור עיצוב שלא נראה כמותו. אבנים אלה הן תוצר לוואי של תנורים להתכת זכוכית והן מרשימות ויפות לא פחות מאבני חן טבעיות.

עוד אפשרות רווחת היא לשלב אבני חן, או חומרי גלם מיוחדים אחרים, בעיצוב מצבה מאבן טבעית, כאשר האבנים המיוחדות משמשות בכמות קטנה יחסית, או ליצור עיצוב ועיטור של האבן המרכזית במצבה.

התוצאה המתקבלת היא מרגשת, ייחודית, אישית ומרשימה מאוד למראה.

לסיכום, צוות מצבה.קום מזמין אתכם ליצור איתנו קשר כדי לגלות אבני מגוון אפשרויות מדהימות ליצירת מצבה ייחודית ליקיריכם. 

למידע נוסף והזמנות חייגו – 050-5287704