שימוש בסלע טבעי לעיצוב מצבה הוא מנהג מקובל כבר שנים רבות. עם זאת, לרוב מקובל לעבד את הסלע לכדי צורת לוח אבן עליו ניתן לכתוב את שם הנפטר, שנות חייו ומידע נוסף כרצון המשפחה. בנוסף, מקובל להשתמש לרוב במגוון מוגבל למדי של סלעים ליצירת מצבות.

אבל עם שינויים ברוח הזמן, משתנה גם העדפת הציבור הרחב לגבי עיצוב מצבות מסלעים טבעיים.

שנים של עיצוב מצבות מסלע טבעי

למרות הנוהג המקובל לעיתים בחו”ל להקים גם מצבות עץ, מרבית המצבות מעוצבות מאבן וסלעים טבעיים – כנראה כבר מאות ואלפי שנים.

מצבות אבן מחזיקות מעמד שנים ארוכות ולכן אפשר למצוא עד ימינו בתי קברות עתיקים ברחבי העולם, שהשתמרו בצורה מדהימה על אף שנים ארוכות שעברו עליהם, פגעי מזג האוויר ואף מלחמות.

עם זאת, בימים עברו עיצוב לוח אבן מסלע טבעי נחשב לשיא הטכנולוגיה והקדמה, בגלל הקושי הטכני שהיה קיים בעבר לסתת אבנים לצורת לוח. בנוסף, לוח אבן היה העיצוב הנוח ביותר לצורך יצירת כיתוב על המצבה ואולי גם כדי לחסוך מקום בבית הקברות.

כיום השתנו פני הדברים ולכן מסיבות רבות ושונות, אנשים רבים מעדיפים עיצוב מצבה מסלע טבעי על פני כל אפשרות אחרת.

למה עיצוב מצבה מסלע טבעי הפך לבחירה מבוקשת?

העולם הטכנולוגי שבו אנחנו חיים הפך את הטבע וכל מה שמסמל אותו לסמל סטטוס באופן אירוני. סלעים טבעיים, צמחיה אמיתית, מים, זכוכית, עץ ואבן – כל חומרי הגלם הללו משמשים כיום באופן נרחב לעיצוב פנים וחוץ במבנים יוקרתיים, בגלל היופי הטבעי שהם מביאים איתם וכן בגלל תחושת החזרה לטבע שהם מספקים לאנשים אשר מנותקים לעיתים קרובות מהמקורות.

משום כך ניתן לראות מגמה רחבה גם בתחום בחירת סלעים טבעיים לעיצוב מצבות.

נוסף על כך, שימוש בסלע טבעי מבטיח עמידות של המצבה לשנים ארוכות, אולי אפילו אלפי שנים. מעידים על כך מבנים היסטוריים עתיקים, שנוצרו באבן טבעית ושרדו אלפי שנים עד עצם היום הזה בזכות חוזקו של חומר הגלם הטבעי.

לבסוף, שימוש בסלע טבעי לעיצוב מצבה מספק מגוון רחב וגדול במיוחד של אפשרויות בחירה ועיצוב: החל בבחירת סוג הסלע וארץ המקור שלו, צבעו של הסלע והגוון שלו, מרקם הסלע וצורתו הטבעית ועד התחושה שהסלע נותן למתבונן בו. 

איך מעצבים מצבה מסלע טבעי?

ניתן להשתמש בסלע טבעי לא מעובד, לצד חומרי גלם טבעיים אחרים, או לעצב אותו ביד אמן לכדי פסל מרהיב ביופיו. כל אפשרות כזו יכולה לאפשר לכם לעצב מצבה מסלע טבעי, המשקפת נאמנה את רצונכם ואת רצון הנפטר.

לסיכום, מצבה מסלע טבעי היא הבחירה הטבעית לעיצוב מצבות עם נוכחות מדהימה, שנשארות לשנים ארוכות. לקבלת ייעוץ בבחירת סלע טבעי מתאים לחזון שלכם ויעוץ לעיצוב מצבה, חייגו – 050-5287704