במרבית המקרים, מקובל להזמין מצבה שלושים יום לאחר הקבורה (אם כי יש מי שנוהג לחכות שנה לאחר הקבורה). עם זאת, עבור רוב האנשים מדובר על תהליך המשלב בחירה ופעולה מעשית, לצד התמודדות עם רגשות לא פשוטים. צוות אתר מצבה.קום מציע מדריך מעשי שיעזור לכם לעבור בקלות את התקופה המורכבת.

מה כולל תהליך הזמנת מצבה?

בחירה והזמנה של מצבה כוללות מספר החלטות שצריך לקבל לפני תחילת העבודה:

* סוג האבן ממנה בונים את המצבה כאן מדובר על אפשרויות בחירה רבות, שיש להם השפעה על מידת העמידות והחוזק של המצבה, על הנראות וגם על המחיר שלה. יש מספר סוגי אבנים נפוצות יותר לעיצוב מצבה אך ניתן לשלב סוגי אבנים מיוחדות יותר לעיצוב מצבה במראה ייחודי.

* כיתוב על המצבה הכיתוב לרוב מורכב מאלמנטים קבועים, כמו שם הנפטר, תאריך הלידה ותאריך הפטירה שלו, לצד משפטי פרידה או תיאור פשוט של האדם ושל המשמעות שהיתה לו עבור קרוביו הנותרים. עם זאת, ניתן להוסיף תיאור אישי יותר, ציטוט אהוב, או פסוק מתאים.

* סגנון העיצוב של המצבה ניתן לעצב אבן ראשה בצורת לוח פשוט, עליו מופיע הכיתוב. אך רוב האנשים בוחרים לעצב את המצבה בצורה נאמנה לרגשותיהם, אשר משקפת באופן פשוט את רוחו של הנפטר. ניתן לעצב אבן ראשה בצורת ספר, או לב, או להותיר את הסלע בצורתו הטבעית. ניתן ליצור פסל אמנותי מורכב או מופשט ועוד.

* גודל המצבה בחירת גודל המצבה תלויה במספר הנפטרים (מצבה זוגית/כפולה, או מצבה ליחיד), אך הגודל נקבע גם לפי הכללים המקובלים על הנהלת בית הקברות ורצונם של בני המשפחה כמובן.

* בחירה בסוג המצבה מצבת יחיד, או זוגית, מצבה כפולה או מצבה עם הכנה לקבורה זוגית וכן הלאה.

את קבלת ההחלטות הללו מומלץ לעשות בסיוע של בעל מקצוע כמו קבלן מצבות או אמן פיסול באבן בעל התמחות בבניית מצבות. עם זאת, ניתן גם לבחור את העיצוב הרצוי לכם ולאחר מכן לחפש אחר הצעות מחיר לביצוע העבודה.

כמה עולה הזמנת מצבה?

מחיר המצבה, עיצוב שלה והתקנה שלה מעל הקבר תלוי בגודל המצבה, סוג האבן, אורך הכיתוב, צורת האותיות וגודל האותיות, סוג הפונט ואף חומרי הגלם מהם מייצרים את האותיות. ניתן לבחור בין חציבה לבין צביעה, או הצמדה של אותיות מתכת על גבי האבן ועוד.

קבלן מצבות לרוב הוא זה שעומד מול חברה קדישא בכל הנוגע לתשלום עבור הקבורה והמצבה והוא אף מתחייב לעמוד במידות המקובלות על הנהלת בית הקברות לפני תחילת העבודה. 

לסיכום, במיוחד בתקופה רגישה כמו זו שלאחר פטירת אדם אהוב, בחירת מצבה עשויה להיות מטלה מבלבלת ומורכבת. לכן אנו מעמידים לרשותכם את הצוות המקצועי של אתר מצבה.קום, לכל שאלה והתייעצות מקצועית בבחירת האבן המתאימה וכיצד לעצב אותה באופן המדויק לכם ביותר. לקבלת מידע נוסף, חייגו אלינו: 050-5287704