מצבה מאבן

מצבה מאבן, ישנם מגוון סוגים של מצבות מאבן. לכל סלע ואבן יש תכונות שונות ומראה ייחודי.

כאשר אדם קרוב הולך לעולמו, משפחתו היא זו שקובעת כיצד להניח את זכרו. הנצחה היא הדרך לזכור את אותו אדם קרוב, ובאמצעות מצבה מאבן ניתן להנציח את זכרו של המת. בבתי העלמין ניתן לראות מגוון מצבות אבן מסוגים שונים: מצבות שיש בגוונים, שהן מאוד נפוצות ומקובלות בישראל וגם בעולם וכמו כן, מצבות גרניט, הנחשבות ליוקרתיות במיוחד.

 

מצבה מאבן טבעית

בשנים האחרונות מקובל מאוד לעצב מצבות מאבן מטבעית. כמובן שעיצוב המצבה משפיע מאוד על בחירת סוג האבן עבור המצבה. לכל אבן ישנן תכונות שונות וייחודיות לה וכמובן גוון שונה ואת כל הפרמטרים הללו יש לקחת בחשבון, כאשר בוחרים את סוג האבן\סלע לקבורה.

 

מצבות אבן בבתי קברות צבאיים וציבוריים

בבתי קברות צבאיים, ניתן לראות בעיקר מצבות אבן בצבע לבן, העשויות בדרך כלל משיש חברון. כמו כן, גם בבתי עלמין ציבוריים ניתן לראות אחידות מסוימת, כאשר מדובר במראה של המצבות, מכוון שישנם כללים, אשר חלים על חברת קדישא בקשר לעיצוב מצבות וגודלן. לעומת זאת, בבתי עלמין פרטיים ניתן לראות עיצובי מצבות יותר חדשניים ומיוחדים. לרוב, אנשים אשר בוחרים לקבור את יקיריהם בבתי קברות פרטיים, הם אנשים מבוססים יותר ולכן יש ביכולתם לרכוש מצבות אבן יוקרתיות ומיוחדות.

כמובן שגם אנשים עם תקציב יותר דל, יכולים להקים מצבת אבן מכובדת ויפה עבור הנפטר, באמצעות סוגי אבן פשוטים יותר ובעיצובים סטנדרטיים, ויחד עם זאת לשמור על ייחודיות, באמצעות כיתוב מצבות המאפיין את חייו של הנפטר.

מצבותסוגי מצבות אבן

 

כאשר תבחרו מצבה, תוכלו לבחור בין מגוון סוגים אבן:

אבן בזלת למצבה – אבן חזקה ביותר, בעלת צבע כהה ומשמשת בעיקר עבור עיצוב מצבות ייחודיות.

אבן גרניט למצבה– סלע מאוד חזק, אשר בעל גוונים: שחור, אדום, אפור וגוונים נוספים. אבן מסוג זה מאוד יוקרתית ועמידה.

אבן חברון למצבה- אבן חברון מאוד מתאימה לבתי עלמין צבאיים וכמו כן מתאימה למצבות סטנדרטיות.

אבן גלילית למצבה- מקורה של אבן גלילית הוא מן הגליל, אבן ז מגיעה בגוונים שונים של צבע חום.

מצבות מאבן

כאשר תאלצו לבחור סוג אבן של למצבה של יקיריכם, דעו כי אתם יכולים לבצע שילוב של מגוון סוגים במצבה אחת, כלומר לעצב מצבת אבן במגוון מרקמים וגוונים שונים. שילוב של מבחר אבנים וסלעים, יכול ליצור מראה אמנתי מיוחד, הנבדל בין מצבת סטנדרטיות.