ההנצחה והזיכרון הם חלק בלתי נפרד מהקיום שלנו בארץ הזו.

אפשר לראות אנדרטאות רבות פזורות ברחבי הארץ, המיועדות להנציח אנשים שונים, סיפורים שונים, זכרונות שונים.

ללא יוצא מהכלל, אנדרטאות מעוצבות באופן מרשים המושך את תשומת ליבו של המתבונן לעצור לרגע, לבדוק עבור מי הוקם אתר ההנצחה ולהשאיר את הזיכרון חי לכמה שיותר זמן, בעוצמה גדולה יותר.

לכן, עיצוב אנדרטאות נחשב תחום אומנותי בפני עצמו, שיש להקדיש לו מחשבה ותשומת לב כדי לבצע אותו בצורה מוצלחת.

מאפיינים בעיצוב אנדרטאות

גודל האנדרטה, צבע ומיקום הם כמובן מאפיינים חשובים ומשמעותיים, אבל יש עוד מאפיין אחד קריטי בחשיבותו, שמשפיע אולי יותר מכל שאר המאפיינים על עיצוב אנדרטאות. 

חומרי גלם לעיצוב אנדרטאות

אחד המאפיינים הבולטים של אנדרטה מעוצבת הוא בחירת חומרי הגלם מהם מייצרים אותה. 

ניתן למצוא בעיקר אנדרטאות מתכת או אנדרטאות אבן, לצד אנדרטאות פחות נפוצות מחומרים עמידים אחרים כמו בטון לדוגמה. חומרי גלם אלה נבחרים בגלל העמידות הגבוהה שלהם.

אבל כאשר בוחרים חומרי גלם ליצירת אנדרטה מתייחסים גם לסביבה שבה מציבים את האנדרטה, למסר שרוצים להעביר באמצעות האנדרטה וכן לעיצוב הסופי שלה.

אנדרטאות מאבן טבעית

מבין כל חומרי הגלם, החומר המקובל והנפוץ ביותר ליצירת אנדרטאות הוא אבן טבעית.

יש לכך סיבות רבות:

* תכונות ייחודיות אבן טבעית היא בעלת תכונות ייחודיות של צבע, מרקם וצורה שמעניקות לאנדרטה אופי מיוחד.

* רמת עמידות גבוהה אבן טבעית היא לרוב עמידה בצורה יוצאת דופן, כפי שיעידו אינספור מבנים בני אלפי שנים מאבן טבעית הפזורים ברחבי העולם.

* חומר גלם נפוץ אבן טבעית היא חומר נפוץ למדי, אשר ניתן למצוא בכל מקום בעולם ולהתאים אותו לצורך בניית אנדרטה.

* מגוון אפשרויות בחירה קיים מגוון רחב של אבנים טבעיות בצבעים שונים, מרקמים וצורות שונות, מהן אפשר ליצור אנדרטאות בעיצוב אישי וייחודי.

* התאמה לסביבה הטבעית אבן טבעית משתלבת טוב יותר מכל חומר גלם אחר במרקם הנוף הטבעי ולכן מתאימה לבניית אנדרטאות בגדלים שונים באתרים שונים.

* ניתנת לעיצוב אבן טבעית היא חומר גלם גמיש לעיצוב. ניתן ליצור ממנה שלל צורות ועיצובים, או להשאיר אותה בצורתה הטבעית. כך או כך מתקבלת אנדרטה בעלת נוכחות מרשימה ועוצרת נשימה.

לאחר בחירת חומר גלם מתאים, מה שנותר זה ליצוק לתוך העיצוב את הרגש, את המסר ואת רעיון ההנצחה. רצוי כמובן לעשות זאת בעזרת בעל מקצוע בעל יכולות מתאימות ורמה גבוהה של רגישות לנושא, כדי לקבל תוצאה מדויקת שעונה על הצורך.

לסיכום, עיצוב אנדרטאות הוא תחום יצירתי מיוחד במינו בעל ערך מוסף ועומק רגשי שיש לקחת בחשבון. אנחנו במצבה.קום מספקים שפע של חומרי גלם מדהימים ומופלאים ליצירת אנדרטאות עם נוכחות עוצמתית, מרגשת וייחודית.

למידע נוסף והקמת אנדרטאות, חייגו – 050-5287704