מצבה זוגית היא בדרך כלל מצבה רחבה, שיש מתחתיה מקום לשני קברים צמודים – של בני זוג.

ניתן ליצור מצבה זוגית עם אבן ראשה כפולה או עם שתי אבני ראשה זהות וניתן לעצב את המצבה בצורות שונות. אבל מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מצבה זוגית?

מתי כדאי להזמין מצבה זוגית?

בשנים האחרונות התפתח טרנד שבו אנשים מזמינים את המצבה שלהם לפני פטירתם – בעצמם. 

כך הם יכולים לבחור את העיצוב המתאים להם ביותר, אך זוהי גם בחירה שמורידה עול לא קטן מבני המשפחה כאשר מגיעה שעת האבל ולמעשה, רבים מציינים כי בחירת המצבה של עצמם בעודם בחיים היא פעולה מרגיעה, שעוזרת להם להתמודד עם העובדה הבלתי נמנעת של המוות.

עם זאת, לרוב מקובל להזמין מצבה זוגית לאחר פטירתו/פטירתה של אחד מבני הזוג.

כך בן/בת הזוג הנותרים בחיים יכולים לבחור את המצבה בהתאם לרגשותיהם כלפי הנפטר ובהתאם לסגנון העיצוב הרצוי להם.

בנוסף חשוב לציין כי גם כאשר קוברים אדם אחד ומשאירים מקום פנוי לבן/בת הזוג, מומלץ להציב מצבה אחת לשניהם (ולהשאיר מקום פנוי לכתיבה עבור האדם שנותר בחיים), או להציב מראש שתי מצבות זהות – זאת כדי למנוע מצב של הבדלי גוונים בין שתי המצבות השונות, בגלל הפרש השנים שבין קבורה אחת לשניה.

בחירת קבלן מצבות

חשוב להקדיש תשומת לב לבחירת קבלן מצבות מומלץ, שכן מדובר על אדם שתפקידו ללוות אתכם בתקופה רגישה וכואבת. בנוסף, כאשר בוחרים מצבה זוגית מדובר לרוב על בחירה משמעותית ויש חשיבות גבוהה לשביעות הרצון של המזמינים.

לכן רצוי לבחור קבלן מצבות מומלץ, אשר יש לו ניסיון ספציפי בבנייה והקמה של מצבות זוגיות, שכן מדובר על מצבה בעלת מאפיינים שונים לעומת מצבת יחיד ורצוי להקפיד על בניה איכותית ועמידה.

בחירת אבן למצבה זוגית

קיים מגוון רחב של סלעים ואבנים לעיצוב מצבות. ניתן לבחור אבן בגוונים שונים, בצורות שונות וסגנונות עיצוב שונים. בנוסף חשוב לבחור אבן מתאימה לסגנון העיצוב וגודל המצבה שאתם מתכננים ליצור. 

כמו כן, ניתן לשלב סוגים שונים של אבנים כדי ליצור מצבה בעלת אופי מיוחד, עומק ומראה עם מאפיינים אישיים יותר. 

מומלץ לבקש מהקבלן שלכם להציג לכם הדמיה ממוחשבת או להראות לכם מצבות דומות – אם יש לו קטלוג מצבות להראות לכם. כך תדעו אם המצבה באמת תיראה בסוף התהליך כמו שציפיתם ורציתם.

לסיכום, צוות אתר מצבה.קום מתמחה באיתור סלעים ואבנים מיוחדים מהארץ ומכל רחבי העולם לצורך בניית מצבות מכל הסוגים, כולל מצבות זוגיות. הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם כדי לספק לכם ייעוץ מקצועי לבחירת אבנים מתאימות ליצירת מצבה זוגית ולעיצוב המצבה. לקבלת מידע נוסף – חייגו אלינו: 050-5287704