נושא ההנצחה הוא חשוב מאוד ומעורבים בו לא מעט רגשות. הצורך להנציח אירוע שקרה או אדם מסוים הוא עצום ויחד עם זאת יכול להיות מורכב. יש להביא לידי ביטוי את קשת הרגשות האופפים את הסיפור ולדייק בפרטי המקרה שקרה. אנדרטאות נועדו לספר את הסיפור למען הדורות הבאים. עיצוב אנדרטה נתפס כעיצוב של פריט אמנותי של ממש כאשר יש לכלול בעיצוב עצמו כל כך הרבה פרמטרים.

אנדרטה

עיצוב אנדרטה המתארת סיפור היסטורי

ארץ ישראל הקטנה היא אמנם קטנה בגודלה ובשנותיה, אך מלאה בהיסטוריה. היסטוריה מקראית, היסטוריה של עמים והיסטוריה של יישובים שקמו ונפלו. אדמת ישראל רוויה בסיפורים היסטוריים מכל התקופות. ארץ האבות שלנו מלאה במקומות היסטוריים עוד מתקופת התנ”כ המספרים לנו מה התרחש על האדמה עליה אנו פוסעים. עוד בימי קדם נהגו לסמן מקומות באבנים גדולות ולסתת עליהן אותיות מקראיות. אנו רואים סימונים מיוחדים גם במערות שהתגלו עוד מתקופת האדם הקדמון. הקשר בין האדם והאבן קיים עוד מתקופת האבן. כאשר רוצים לעצב אנדרטה מיד מחפשים סלע גדול או אבן טבעית אשר מביעים בטקסטורה שלהם את כוונת האמן לספר את מה שהתרחש. עיצוב אנדרטה המתארת סיפור היסטורי באמצעות סלעים, הנו דרך מקורית וייחודית להעביר את המסר לדורות הבאים.

הנצחה באמצעות עיצוב אנדרטה מסלע

ישנם סוגים רבים של סלעים המיובאים ממקומות שונים בעולם. סלעים בצבעים מיוחדים, סלעים במרקמים ייחודיים ובגדלים שונים. אין סלעים הזהים זה לזה וכל אחד מהם הוא ייחודי. מוציאים אותם מבטן האדמה, ממקומות טופוגרפיים שונים. היווצרות האבן מושפעת מסוג האדמה, האקלים הייחודי וכמות המשקעים באותו אזור. לכן, המבחר הוא גדול ומאפשר לכם לעצב את האנדרטה שאתם רוצים באמצעות אבן סלע ייחודית ומקורית לפי בחירתכם. עם עיצוב אנדרטה ניתן לשלב אבנים קטנות ומיוחדות, חלוקי נחל צבעוניים ואדריכלות נוף מיוחדת. את סיפור המקרה אותו רוצים להנציח נהוג להדפיס או לחרוט על לוח מתכת ולמקם אותו בקרבת הסלע. כך גם בעיצוב מצבות. ניתן לשלב אבנים מיוחדות בעיצוב מצבות כמו בדוגמה של מצבה מסלע זכוכית. סלע זכוכית בצבע מיוחד דרכו נשברות קרני השמש המפיצות אור לכמה כיוונים.

לפרטים ולייעוץ בנושא פנו אלינו ונשמח לעזור: 08-8599945