על פי ההלכה היהודית, נהוג בישראל לשים מצבה על הקבר בתום שלושים ימים מיום הפטירה. תהליך האבל הוא קשה ומעציב מאוד. מרגע הפטירה התחושה היא שהאבל הוא אינסופי. ישנו קושי לטפל בסידורי קבורה, בחירת מצבה מתוך סוגי מצבות קיימות ולקיים את מנהגי האבלות. מתוך שכך יש הבוחרים במצבות סטנדרטיות על מנת לסיים את התהליך כמה שיותר מהר. אנו מבינים ומכירים בקושי שלכם ולכן אנו כאן כדי לעזור.

סוגי מצבות בישראל

ביקור חטוף בבתי העלמין בישראל מראה לנו נוכחות גדולה של סוגי מצבות דומים ברובם. אנו מבינים כי לעתים קל יותר לבחור במצבה סטנדרטית. הסיבות לכך הן בהכרח כי זה מה שאנו מכירים ורואים אצל הרוב או חוסר הקשב שיש לנושא בפרק הזמן הנוכחי. לעתים בשל הקושי הרגשי הכרוך בהזמנת מצבה אנו לא מצליחים להביא לידי ביטוי את הרגשות המעורבים. בעבר היה נהוג להזמין מצבה מאבן שיש טורקי בגוונים אפורים. על המצבות משיש אפור חרטו אותיות וצבעו אותן בצבע שחור. עם השנים הצבע השחור דוהה ויש לחזור ולחדש את הצבע על האותיות והספרות. אנו רואים גם מצבות מאבנים מישראל כגון: אבן חברון או אבן ירושלמית. גם סוגי מצבות אלה דומים בצורתם. המצבות מוחלקות ובנויות בצורה מלבנית סטנדרטית. בשנים האחרונות נפתחה האפשרות לעצב מצבות עם סלעים מיוחדים ומאבנים מיוחדות. מצבות מסלעי זכוכית הן דוגמה לאפשרות שלא נראתה בעבר והיום חלה התעוררות לגביהן.

מצבות מסלעים מיוחדים

בשנים האחרונות ישנה העדפה לעיצוב מצבות עם אמירה אישית. יותר ויותר אנשים מחפשים מצבות מיוחדות ומקוריות שאינן דומות למראה הסטנדרטי והמוכר של מצבות. הבחירה בסלעים טבעיים מאפשרת לבטא סוג של רגש ולהנציח בצורה מקורית את היקירים שלנו. אנחנו בחברת מצבה.קום מייבאים מבחר גדול של סוגי סלעים מרחבי העולם. כל סלע הוא שונה מבחינת הטקסטורה שלו, הצבע שלו והמראה שלו. מכאן, ישנה אפשרות להתחבר לסלע שהכי מבטא את דרכו של האדם אשר נפטר. בני המשפחה לא רק מתאבלים על יקיריהם, הם גם חושבים על דרך כיצד להנציח אותם. תהליך ההנצחה מבטא סוג של המשכיות של דרך חיים, חזון ומאפשר להציג דבר מה מהפן האישי של הנפטר. דרך הסלע הטבעי ניתן להעביר מסר, לחדש ולשנות משהו בתפיסה הרווחת כיצד אמורות להיראות מצבות בישראל. מצבות גרניט הן מצבות מרשימות מבחינת העצמה שהן משדרות. מצבות מסלע גרניט הן מצבות חזקות וקשות המגיעות אלינו בגוונים שונים מבטן האדמה.

אנו כאן בכדי לתת לכם יד במציאת מצבה להנצחת יקיריכם
למידע נוסף חייגו אלינו: 08-8599945