לא מעט בני זוג, אשר היו יחד כל חייהם בוחרים להיטמן יחד באותה חלקת קבר. גם ביומם האחרון, חושבים בני הזוג על הילדים והצאצאים שלהם האמורים לפקוד את קברם באזכרות. בכדי לא להתפזר בין חלקות שונות בבית העלמין, בוחרים בני הזוג להישאר יחד. מצבות משפחתיות הן מצבות המיועדות לזוג הבוחר להיטמן באותה חלקת קבר. ניתן לתת למצבות הללו עיצוב זהה ובכך לאחד את בני המשפחה.

מצבה משפחתית בעיצוב מיוחד

מצבה משפחתית בעיצוב מיוחד

סוגים של מצבות משפחתיות

ישנן חלקות קבר בהן נטמנים בני הזוג או בני המשפחה זה לצד זה. בשל מצוקת מקום לקבורה בבתי עלמין מסוימים, החלו לקבור את הנפטרים בקומות. בין אם הקבורה נעשית במאונך ובין אם היא מתבצעת במאוזן, מצבות משפחתיות מסלעים מיוחדים מבדילות אותן מהשאר. אנו נראה לרוב סימון של חלקת הקבר השנייה לבן הזוג או בן המשפחה אשר נותר בחיים. גם במקרה זה, ניתן לעצב את החלקה ולהפוך אותה לשימושית כמו בדוגמה שבתמונה. בני המשפחה בחרו להתקין ספסל ישיבה בכדי שיוכלו לשבת ולהתייחד עם האדם שנפטר ועם זיכרונו. סימון החלקה יכול להתבצע בכל דרך, ניתן לתחום אותן באדני רכבת ולדאוג לגינון. את סלע המצבה ניתן לבחור ממגוון סלעים מיוחדים. מצבות מסלע ירדן מקורן במדינת ירדן אשר גובלת עם ישראל. סלע ירדן הוא עשיר במינרלים ונחושת ובעל צבע ירקרק ומרקם מיוחד. על הסלע ניתן להטביע אותיות מנחושת.

מצבות מקוריות מסלעים

מצבות מקוריות מסלעים מתאימות מאוד גם למצבות משפחתיות. כאשר בוחרים בחלקת קבר משותפת לשני בני משפחה חשוב לבחור בסלע מיוחד. סלעים מיוחדים הם בעלי מראה עם נוכחות מרשימה וניתן לעצב אתם מצבות מקוריות. הוספה של אבנים מיוחדות וצמחייה מעניקה מראה שונה ומיוחד במקום כל כך קודר. זו דרך לביטוי האחיזה בחיים והבחירה בחיים. בחירה במה שחי וצומח מכניס מעט חיים למקום בו המוות שולט. מצבה מסלע מיוחד יש בה כוח לבטא רוח דרך חומר וניתן לתאר באמצעותה את אופי האדם אשר נטמן תחתיה. אנו מבינים כי ברגעים הקשים אתם זקוקים לייעוץ ולתמיכה. השאירו פרטים בטופס צור קשר ונציג מטעמינו ייתן לכם את המידע הנחוץ בנושא.