התאמת מצבה מיוחדת לאנשים מיוחדים

כל אדם מיוחד בדרכו, מיוחד באופיו. אפשר לומר שכל אדם הוא יחיד במינו, בעצם כמו אבן חן נדירה. זו הסיבה שהרבה אנשים שאיבדו אדם היקר להם רוצים לכבד את זיכרו על ידי התאמה של מצבה מיוחדת. נסביר על מה שכל כך מיוחד במצבות הללו ואיך להתאים אותן טוב יותר ליקיריכם שהלכו לעולמם.

איך יוצרים מצבות מיוחדות

יש כמה אפשרויות שבהן ניתן לבחור כאשר רוצים ליצור מצבה מיוחדת. לדוגמא, דרך אחת היא להזמין אבנים מיוחדות מחו”ל. האבנים הללו שמיועדות לסיתות אבנים מיוחדות בזכות צבע שונה, שקיפות יוצאת מן הכלל, גוון ייחודי, מרקם שלא קיים באבנים מהארץ ועוד. דרך נוספת ליצור מצבה מיוחדת היא להשתמש בטכניקות של סיתות שאופייניות לאומנים מהמעלה הראשונה. סיתות בטכניקה יוצאת מן הכלל יכולה להפוך את השיש או את האבנים המיוחדות לבעלי סגנון מאוד אישי, שלא ניתן לשכפל ושאין עוד כמוהו בשום מקום בעולם. עוד אפשרות היא לבחור סלעים בעלי מאפיינים אקזוטיים. סלעים שמזמינים ממכרות בארצות כגון ברזיל, הודו, מדגסקר ועוד. חלק מהסלעים הללו נוצרו במעמקי האדמה לאורך דורות ואפילו מיליוני שנים. דוגמא למצבה שאין כמוה זו מצבה מסלע שנוצר על ידי התאבנות של גזעי עצים קדמונים. הלחץ של מעמקי האדמה הפך את העץ לסלע קשיח במיוחד שמתאים להכנת מצבות לזיכרון, עם ייחוד מרהיב ולפעמים גם מאוד מרגש.

התאמת מצבה מיוחדת מאוד

טיפ חשוב לבחירה של מצבה, שרוצים להתאים אותה לאדם מיוחד: חשבו על המסר שאתם רוצים להעביר על ידי הסלע או האבן. חשבו על מה שמסמל האדם שהלך לעולמו. אולי התחביבים המיוחדים שלו, העיסוק שבו הוא עבד, ההשפעה שלו על הסביבה, על העולם. בזכות הקשרים אלה, תוכלו להתאים את המצבה בצורה אופטימלית. יתקבל הזיכרון האותנטי ובכל פעם שמגיעים לבית העלמין, המצבה מושכת את העין ומזכירה את זיכרו של האדם היקר או של האישה היקרה שהלכו לעולמם. חשוב להוסיף שגם סלעים מיוחדים שמשמשים למצבות יכולים להשתדרג על ידי חריטת הקדשה בצורה אומנותית ומכובדת.

מצבות אבן מיוחדות, מצבות מעוצבות