לרוב, אנו מתפנים לבחירת מצבה רק עם הצורך בשירותי קבורה ובמהלך ימי האבל. תקופה זו יכולה להיות מציפה ואינטנסיביות מאוד והופכת את ההכנות ללוויה ואת בחירת המצבה לתהליך קשה מאוד. רבים כיום בוחרים מצבות לקניה מראש המאפשרות להם לעשות את הבחירה בנחת רוח ובאווירה אחרת ורבים מוצאים כי כך יש גם לאדם החי את אפשרות הבחירה איזו מצבה תהיה על קברו. ישנו מגוון רחב של מצבות לקניה עבור שירותי קבורה וכיום יותר מאי פעם חומרי הגלם והעיצובים הם מגוונים מאוד. אלו כמה מההיבטים שחשוב לזכור בעת בחירת המצבה.

מצבות לקניהמצבות לקניה- אלמנטים מיוחדים

מומלץ לחשוב היטב כיצד נעצב את המצבה. ניתן למשל, לשלב במצבה שטח אותו נוכל למלא באדמה ולשלב בה צמחיה שתספק אמצעי דקורטיבי נוסף. ניתן לעצב אותה בכל מני צורות ואפילו לפסל בה אלמנטים המגלמים את חיי הנפטר. כמו כן, מומלץ לשלב במצבה תא עם דלת בו נוכל לשים נרות נשמה ולהגן עליהם מפני רוח וגשם.

מצבות לקניה- הכיתוב

ישנם מגוון אלמנטים שהופכים את המצבות אל מצבות מיוחדות. כיום חריטה היא רק אפשרות אחת. ניתן לשלב את הכיתוב בטכניקות רבות ומומלץ שנקדיש לכך מעט מחשבה בעת עיצוב מצבות לקניה בטוחה ומושלמת. ניתן לצרף כיתוב על ידי הדבקת אותיות עשויות אבן התואמת למצבה, או דווקא אבן מחומר גלם אחר אשר תהווה ניגוד מעניין. כמו כן, קיימות אותיות ממתכת ואפילו כיתוב המשתלב על ידי צביעת האבן בחומר מיוחד. כך לא רק התוכן של הכיתוב יהיה ייחודי, אלא גם אופן שילובו על האבן יוכל להוות אלמנט עיצובי בפני עצמו.

בחירת חומר הגלם

היום יותר מאי פעם עומדים לרשותך חומרי גלם רבים ומגוונים. ניתן לשלב אבן טבעית ארץ ישראלית שתגלם את החיבור של האדם לארץ ותאפיין את אופיו. אבן גרניט או בזלת חזקות ואיתנות, טוף או גיר מעודנות יותר או את השיש הקלאסי והאלגנטי בעל המראה הנקי. חומר הגלם יכול לספק לנו אווירה ייחודית ולומר לנו הרבה על תדמיתו של האדם לו אנו חולקים כבוד כאשר אנו בוחרים מצבות לקניה.

אבני המצבות מגיעות במגוון רחב מאוד של גוונים – מלבן מבריק, עבור בגוונים צהבהבים, אדמדמים ועד לשחור לחלוטין. גם הגימור מתחיל מלוחות מבריקים ומלוטשים היטב ועד לגוש אבן אשר לא עובד כלל ועשוי לספק מראה גס וטבעי יפהפה. הכול בסופו של דבר תלוי בטעם האישי ובאווירה הרצויה.

מצבות לקניהלבחור את הספק המתאים

לא פחות מבחירת המצבות לקניה, חשוב גם מי מוכר אותן. יש לברר היטב כי ספק המצבות שלך הורשה לסחור בהן על ידי חברה קדישא וכי הוא מהווה איש מקצוע רשום. חשוב שנקבל המלצות טובות על האדם בו נבחר ונראה עבודות קודמות שלו על מנת להבטיח שנקבל שירות אמין ומקצועי שימנע מאיתנו עוגמת נפש רבה בעתיד.