מצבות תאור תהליך בחירה?


בחירת מצבות, מתחילה בקבלת החלטה לגבי האבן ממנה היא תהיה עשויה, ישנן מספר אפשרויות לבחירה, כאשר הבולטות שביניהן הן:

  • מצבות שיש – היתרון של השיש טמון בנוחות העבודה עמו מה שמאפשר יצירת עיצובים מיוחדים ומרשימים – כך שמי שמעוניין במצבות מיוחדות, יגלה שמדובר באפשרות אשר בכוחו לספק מענה על בקשה זו.
  • מצבות אבן חברון – אבן חברון הינה בעלת גוון בהיר. היתרון המרכזי שלה טמון במחיר האטרקטיבי שלה בהשוואה לאפשרויות האחרות – כך שמי שהתקציב שלו מוגבל, יוכל לבחור באופציה הזאת.
  • מצבות גרנית – אבן גרניט מתאפיינת בנראות אלגנטית, יוקרתית ומרשימה והיא מגיעה בגוונים כהים יחסית כמו שחור ואפור.

עיצוב המצבות
אחרי שבחרתם את חומר הגלם ואת הגוון הרצוי, נשאלת השאלה מה בנוגע לעיצוב. כיום, ניתן להזמין מצבות מיוחדות המתאפיינות בעיצובים ייחודיים ומרשימים.
כמובן, שמי שמעוניין מצבות מעוצבות, ההמלצה עבורו היא לבחור בתבונה את החברה ממנה תוזמן המצב, כאשר, יש לוודא שהחברה אכן ערוכה לספק לו את המצבה המבוקשת – הדרך הטובה ביותר להתרשם מיכולות החברה, עוברת בעיון בתיק העבודות שלה, אשר אמור לכלול דוגמאות למצבות אשר עוצבו על ידה.

כיתוב על מצבות
כמובן, שלצד נראות המצבה, גם לכיתוב על גביה יהיה תפקיד חשוב ומשמעותי. חשוב מאוד לקבל החלטה מושכלת ונבונה לגבי מה לכתוב על אותה המצבה – לדוגמא, האם להסתפק בפרטי הנפטר, שם, שם משפחה, תאריך לידה ותאריך פטירה, או להוסיף גם משפט אשר יספר משהו על הנפטר – מי שמעוניין להוסיף משפט כזה, חשוב שישקיע זמן ומחשבה בבחירת אותו המשפט. אפשרויות נוספות הן להוסיף ציטוט משיר, פתגם וכל משפט אחר אשר יכול להעביר משהו על הנפטר, על מי שהוא היה ועל חייו.

בחירת מצבות דורשת כאמור קבלת שורה ארוכה של החלטות, כאשר לכל אחת מהן תהיה השפעה על נראות המצבה ועל השאלה עד כמה מכובדת היא תראה. מהסיבה הזאת, מי שמתקשה לקבל החלטות ההמלצה עבורו תהיה להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע וניסיון בעולם המצבות, על מנת שזה יסייע לו בנושא.