הנצחת הנפטר וכבודו יכולים לבוא לידי ביטוי בדרכים מגוונות. חלק מהאנשים ינציחו את הנפטר או הנפטרת על ידי מתן תרומה ואחרים יחליטו להעמיד מצבה מיוחדת. בדקנו למה אנשים מבקשים מצבות מסלעים מיוחדים ולמה משפחות רבות יבקשו להתקין מצבות מסלעים מיוחדים וממה ניתן לייצר את המצבות הללו.

מצבות מסוגים שוניםלמה אנשים מבקשים מצבות מסלעים מיוחדים  המצבה לאדם המיוחד בחייו ובמותו

כל אדם מיוחד בדרכו אבל רק המשפחה הקרובה יודעת באמת להכיר עד כמה היה הנפטר או הנפטרת מיוחדים באמת, מבפנים ומבחוץ. מצבות מסלעים מיוחדים יכולות להמחיש בצורה מקורית ושונה, עד כמה היה האדם מיוחד גם בחייו. סלעים צבעוניים או מעוצבים ביד אמן בשילוב עם אימרה מייחדת או תיאור אחר יכולים להשלים את ההמחשה.

למה אנשים מבקשים מצבות מסלעים מיוחדים זיהוי חלקה עבור המשפחה והמבקרים

מצבה מיוחדת, מסלע מיוחד, לא רק מביעה את הכבוד או הייחודיות. מלבד הכבוד שרוחשים לנפטר ומעבר לגעגוע שחשים בלב, המצבה גם מסייעת לאתר ולזהות את החלקה, בין כל יתר המצבות (שרובן די דומות). במילים אחרות, המצבה הייחודית מהווה מעין סימן דרך שנראה היטב למרחוק בבית העלמין.

הפסל שאומר את מה שהפה לא יכול

את המצבות מהסלעים המיוחדים ניתן לייצר מכל מיני סוגי אבנים, סלעים וחומרי גלם טבעיים. סלעים מקופלים, בזלת, סלעי זכוכית אבנים גבישיות, סלעי טוף ורבים אחרים יכולים להתאים לצורך כך. הסיתות לעיתים יהיה טבעי אך אפשרי גם עיצוב מעשה אמן. כלומר, המצבה היא למעשה סוג של פסל. הפסל לרוב יאמר את מה שהפה או המילים לא מסוגלים להיטיב לתאר. חיבוק, לב, חיבה, מסירות וכיוצא באלה.

עיצוב אישי עדין

המצבות המקובלות כיום מאופיינות בקווים מרובעים, נוקשים. האם לכולם זה מתאים? בוודאי שלא. מסיבה זו, ניתן לראות שהמצבות מהסלעים המיוחדים בדרך כלל לא תהיינה נוקשות באופן כזה. עיצוב אישי עדין, עם קווים מעוגלים, בעיצובים מעגליים או זורמים, מעניק לאנשים רבים תחושה נוחה יותר. דוגמא לכך היא מצבה מסלעי בולבוס בהירים, שהוחלקו עם השנים על ידי איתני הטבע. סלע מעוגל כזה יכול להתאים גם מעל גבי מצבה רבועה, כך שמתקבל עיצוב הרמוני.