אנדרטאות והמשמעות שמאחוריהן- לאנדרטאות יש תפקיד חשוב ומשמעותי מאוד בהנצחה של אנשים שהיו ואינם ובדאגה לכך שיזכרו אותם ואת פועלם גם בעוד שנים רבות ואפילו בעוד דורות. בכדי שאנדרטאות אכן יוכלו למלא את תפקידן ואת המצופה מהן בצורה המיטבית, נהוג להשקיע במידה רבה בכל מה שקשור לנושא החזותי שלהן – אשר אמור להיות מושך את העין ולהתקשר בצורה כזאת או אחרת לסיפור ההנצחה אשר עומד מאחוריהן. דגש נוסף וחשוב באנדרטאות הוא כמובן מה שיהיה חרוט על גביהן – אלו יכולים להיות שמות, זה יכול להיות סיפור היסטורי וזה גם יכול להיות משפט אחד אשר יביע את מה שעומד מאחורי האנדרטה בצורה המדויקת ביותר.

אנדרטאות כדרך להנצחת היקירים בשנים האחרונות רואים בבתי הקברות יותר ויותר אנדרטאות יצירתיות ומרגשות, כאשר, משפחות רבות בוחרות לבנות אנדרטה בכדי להנציח את יקיריהם אשר הלכו לעולמם. אנדרטאות יכולות להיראות כמו פסל אמנותי לכל דבר או עניין כאשר המטרה שלהן היא לייצג בצורה המיטבית את הנפטר, את השקפתו, אורח חייו ואמונתו. בהליך תכנון אנדרטאות חשוב לשים דגש לא רק על הבקשות של המשפחה או על הסיפור של הנפטר, אלא גם על נתונים טכניים הקשורים למיקום אשר נקבע עבור האנדרטה, לנוף בסביבה ועוד.. מהסיבות הללו, תכנון ובנייה של אנדרטאות אלו פעולות אשר חייבות להתבצע על ידי אנשי מקצוע או חברות מקצועיות, אשר שמות דגש על כל הפרטים, גדולים כקטנים בכדי לתכנן את האנדרטה האופטימאלית.

אנדרטאות והמשמעות שמאחוריהן- מהיכן להזמין אנדרטאות? אנדרטאות הינן בעלות תפקיד היסטורי חשוב והודות להן ניתן להנציח את זכרו של אדם או זכרם של אנשים למשך שנים רבות ולמעשה, לדאוג שמשהו ממנו תמיד יישאר, גם אחרי שכבר לא יהיו כאן אנשים שהכירו אותו בשביל לספר. מהסיבה הזאת, כל מי שמבקש להזמין אנדרטה וכמובן, מצפה שהיא תספק מענה על מלוא הציפיות שלו, חשוב שיקפיד לבחור בתבונה את אותה החברה ממנה הוא מזמין את האנדרטה – והדרך הטובה ביותר לקבלת ההחלטה, עוברת בעיון בתיק העבודות של אותה החברה, אשר אמור לכלול דוגמאות לאנדרטאות אותן היא בנתה.