איך מצבה יכולה להעביר מסר ייחודי

מאז ומעולם נוהגים לזכור את הנפטרים על ידי הנחת מצבה על הקבר של אדם יקר שהלך לעולמו. יש משהו מאוד מנחם בכך שאפשר להגיע מעת לעת ולכבד את זכר הנפטר, בצורה מכובדת. יש הנוהגים לקיים מעל מקום מנוחת העולמים מעין שיחה חרישית עם הנפטר או הנפטרת, מבקשים להעביר מסר, לבקש בקשה או פשוט – להתגעגע. והפעם אנו רוצים להסביר באילו צורות אפשר לעביר מסר ייחודי, על ידי מצבה.

מצבה בהשראת הנפטר (או הנפטרת)

הרבה אנשים מזמינים מצבות סטנדרטיות, פחות או יותר, מפני שהם סבורים שזו הדרך היחידה. אבל למעשה, כיום יותר מתמיד ניתן ללכת בנתיב אחר. כלומר, ניתן לבחור דווקא מצבה מותאמת אישית, בהשראה של הנפטר או הנפטרת. לדוגמא, אפשר לעצב את המצבה כך שהיא תביע על ידי הצורה או הצבע או שניהם, משהו מהאישיות. מצבה ייחודית יכולה לבטא מסרים שהיו חשובים לנפטר בחייו או לסמן נקודות מסוימות בחייו או בפועלו. לדוגמא, אדם שהיה ישר דרך ונקי כפיים, אפשר לכבד את זיכרו עם מצבה שקופה בחלקה, המיוצרת מסלע זכוכית ייחודי. אישה שהייתה ידועה בנתינה אין סופית ניתן לבחור עבורה מצבה המסמלת יד מושטת מכל הלב או עיצוב של סלע, בדמות לב רחב ואוהב.

סיתות ייחודי של מסר ייחודי וסיפור ייחודי

מלבד העובדה שניתן לסתת סלעים או שיש בצורות מיוחדות, כדי לקבל מצבה מיוחדת באמת, ניתן גם לסתת מסר באותיות. בכל מצבה נהוג לסתת או לחרוט אימרה או מסר מילולי. אך לעיתים הרצון הוא להביע במילים מסר ייחודי ביותר. אם נשאל אנשים רבים, הרי שלא מעט ידעו לומר איזה מסר או מה התובנה שהם רוצים שיכתבו על קברם. עבור מי שהלך לעולמו, זו יכולה להיות מתנה באמת מיוחדת. מקדישים את המצבה כדי לבטא תובנה או מסר, שימשיכו להאיר את הדברים לאורך שנים, אפילו לתמיד.

באתר מצבה נקודה קום תוכלו להתרשם מהרבה אפשרויות של מצבות. לכל מצבה סיפור משלה, כפי שלכל נפטרת או נפטר סיפור מיוחד משלהם.

כיצד לבחור מצבה?