כל אדם אשר ביקר לפחות פעם אחת בבית קברות, גם בארץ וגם בעולם, בוודאי שם לב לכך שכל קבר מכיל מצבה מסוימת. ישנם בתי קברות בהם כל המצבות דומות ועשויות מאותו האבן וישנם בתי קברות עם סוגי מצבות שונים, כל מצבה עשויה מאבן שונה וצורה אחרת.

כאשר אדם הולך לעולמו, על משפחתו להחליט על סוג המצבה עבורו. יש לחשוב על תקציב וסוג אבן למצבה. ישנם אנשים שלפני מותם כבר מחליטים על סוג המצבה שהם רוצים, אך לעומת זאת ישנם אנשים שבוחרים שלא להתעסק במחשבה הזו לפני מותם, והם משאירים את ההחלטה בידי המשפחה.

לפני שאנו נתייחס למה הם סוגי המצבות שקיימים, יש לומר, כי ההחלטה אם להשתמש במצבה כלשהיא, היא לא פשוטה, מדובר על החלטה גורלית, למשך שנים ארוכות. אולם ניתן לבחור בעתיד בתהליך של חידוש מצבה, אך מדובר בתהליך שעולה לא מעט כסף ולכן כאשר מחליטים על סוג המצבה, צריך לקחת שמדובר בהחלטה, אשר בעלת השלכות לאורך שנים.

מצבות מסוגים שוניםסוגי מצבות שונים – אילו סוגים קיימים?

יש מגוון גדול של סוגי מצבות, הנבדלים אחד מן השני בסגנון האבן, בין אם זה בעיצוב האבן, או מאפייניה. בין האבנים למצבות ניתן למצוא אבני גרניט, אבן חברון, גרניט שחור, צבעוני, אפור, ירושלמית, בזלת וכדומה. חשוב לדעת כי לכל אבן וסלע יש מאפיינים שונים ומחיר משתנה. השוני יכול לבוא לידי ביטוי גם באיכות האבן, עובי, אופן השינוע והעבודה עליה כדי ליצור ממנה מצבה, לפני שהיא הופכת לקבר.

במצבה.קום אנו עומדים לשירותכם. ניתן לרכוש אצלנו מצבות מעוצבות, אשר מתאימות לאופיו של היקר לכם מכל. ברשותנו מבחר רחב של אבנים וסלעים, אשר מתאימות ליצירת מצבות