בשעה קשה בה נפרדים מאדם אהוב, הכאב והזיכרונות מטלטלים אותנו. זהו תהליך פרידה קשה אשר מלווה במספר שלבים ארוכים. אחת הדרכים להתמודד עם האבדן ולהשלים עם העובדה כי מי שהלך לא ישוב עוד, היא הנחת המצבה על חלקת הקבר. מצבה על חלקת הקבר ממחישה יותר מכל כי האדם האהוב עלינו הגיע למנוחת עולמים. עיצוב מצבות מאבנים מיוחדות מאפשר בדרך מסוימת לבטא את הכאב ולספר על האדם היקר אשר נלקח מאתנו.

עיצוב אנדרטה

עיצוב מצבות מאבנים מיוחדות

אנו מייבאים סלעים שונים ממספר מדינות ברחבי העולם. סלעים במגוון גדול של גדלים, צבעים וטקסטורות שונות. כל סלע מספר סיפור ולכל סלע הקסם והייחודיות שלו. עיצוב מצבה עם אבן סלע טבעית יוצר חיבור מיוחד עם האדם שהלך לעולמו. דרך מצבה או אנדרטה העשויה מסלע או מצבות מאבנים מיוחדות, ניתן לספר את סיפור חייו של הנפטר בדרך מקוריות. מצבה מסלע שוויץ הוא דוגמה לאבן מקורית ומיוחדת המתאימה מאוד לשמש כאנדרטה בזכות המרקם שלה וצבעה הייחודי. צבעה האפרפר בולט מאוד על פני השטח וצורתה של האבן המחודדת בקצה העליון מוסיפה תחושה של עצמה וחוזק. הסיפור מאחורי האבן השווייצרית יכול לבטא את הסיפור האישי של אדם או קבוצת אנשים שהיו חזקים ואיתנים כסלע ועזבו את העולם שלנו מוקדם מידי.

מצבה מספרת סיפור

כמאמר השיר הידוע “יש אבנים עם לב אדם” אנו רואים אבנים מיוחדות המספרות סיפור מרתק. תוך כדי ההתבוננות באבן, בחריטות שנוצרו עליה לאורך הזמן כתוצאה מרוחות, מים וחול, ניתן לקבל מושג מהיכן היא הגיעה אלינו ומה עבר עליה. במידה רבה, קיימת אנלוגיה לחיי האדם עצמו ועם האתגרים והקשיים אתם התמודד לפני מותו. מצבה מספרת סיפור היא מצבה מסוגים שונים של סלעים כדוגמת מצבה מסלע בזלת בעל הדמוי של סלע חזק במיוחד. כך גם נהוג לתאר את האדם שנלקח מאיתנו כשהיה בשיא כוחו והדרו ולספר בשבחו. סלעים למצבות ולאנדרטאות הנם דרך מקורית וייחודית להנציח את יקירנו. באמצעותם ניתן להביא לידי ביטוי את אופי האדם שנפטר ולהנציח את דרכו.

ייעוץ בבחירת אבנים מיוחדות למצבות

אנו מבינים את הקושי בתקופת האבל אשר המשפחה עוברת. אנו גם מודעים לתהליכים ההלכתיים המחייבים גילוי מצבה תוך פרק זמן קצוב ממועד הלוויה. על כן, הצוות של מצבה.קום עומד לרשותכם בליווי אישי ומקצועי בבחירת האבן המיוחדת למצבה שאתם רוצים. אנחנו כאן לתת לכם את התמיכה והייעוץ ברגישות הנחוצה ויחד עם זאת לסייע ככל שיידרש בעיצוב המצבה או האנדרטה להנצחת יקיריכם.