מצבות מיוחדות הן דרך מקורית וייחודית להנציח אדם יקר ואהוב אשר נפרד מאיתנו ואיננו בין החיים. בארץ, קיים שוק מצבות המייצר בעיקר מצבות שיש אפורות. לצערנו, כך הורגלנו לחשוב שזו האלטרנטיבה היחידה. אנו חושבים שניתן לעצב מצבות ואנדרטאות מיוחדות בדרך שונה וייחודית, היכולה להוסיף נדבך נוסף בסיפור החיים, המקרה או המקום. מצבות מסלעים טבעיים ואנדרטאות מסלע ענק ומקורי משנות את פני ההנצחה ומשאירות רושם עז.

עיצוב מצבות ואנדרטאות מיוחדות

גם בתחום המצבות וגם בתחום האנדרטאות קיים צורך להנציח מקרה, מקום או אדם בצורה המספרת סיפור. אנו רואים במקומות רבים בארץ אנדרטאות מקוריות מסלעי ענק הגורמים התפעמות לכל מי שמביט עליהן. זו כנראה המטרה של מי שעיצב את האנדרטה. אותה תחושת התפעלות מהמיצג אשר תהייה מלווה בהתרגשות מהסיפור על הקמת המקום, קרב שהתרחש או ציון דרך חשוב בהתפתחותה של המדינה. לצערנו, גם נושא המוות הולך בד בבד עם מצבות ואנו רואים יותר ויותר דרישה לעיצוב מצבות בדרך ייחודית. מצבות מסלע לקט פראי הן דוגמה למצבות אשר מעוצבות מסלע ישראלי. מקורו בהרי הגליל והשומרון ומאופיין בחורים אשר מעניקים לו את צורתו הייחודית. סלע ישראלי הוא סלע מיוחד המתאים לעיצוב מצבות. כל מצבה ניתן לעצב באמצעות צמחייה מיוחדת, אבנים קטנות כדוגמת חלוקי נחל ויצירות אומנות נוספות. זוהי דרך מיוחדת דרכה ניתן להביע רגש, לתאר מורשת של אדם ולהשאיר ממנו זיכרון מיוחד.

מצבות ואנדרטאות מיוחדות להנצחה

ההנצחה יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון צורות ודרכים. החיבור עם נפלאות הטבע מעמיק את השורשיות ותחושת ההימצאות של הזיכרון בתוכנו. אנו נראה לא מעט אדריכלות נוף משולבת סביב מצבות ואנדרטאות בסביבה שלנו. צמחייה מיוחדת, פרחים, עצים, שיחים, מפלי מים, בריכות נוי וכדומה, הם רק חלק מהרעיונות אותם ראינו. שילוב של אבנים מיוחדות בעיצוב מעצימות את הרגש ואת ההשקעה. מצבות מסלע בזלת הן מצבות מסלע שמקורו ברמת הגולן. מדובר על עוד סלע ישראלי בגוון שחור אשר מבטא חוזק, נחישות ועמידה בתנאים קשים. ממש כמו בחיי האדם עצמו.

לפרטים ולהזמנות חייגו: 08-8599945