סופר מפורסם תיאר פעם את הסלעים כ”עצמותיה של אימא אדמה”. לאורך ההיסטוריה נהגו בני עמים שונים לסמן את מקום קבורתם של האנשים היקרים להם באמצעות סלעים או אבנים קטנות, לא מעובדות. כיום, לצד האפשרות הסטנדרטית להכין מצבות מגושי שיש רגילים, קיימת אפשרות אחרת, להעניק לנפטר או לנפטרת סוג אחר של הנצחה, סימן ואות, למקום המנוחה האחרון. התקנה של מצבה מסלעים יכולה להתאים מאוד לאנשים שרוצים להקנות לחלקת הקבר הרמוניה שונה או אווירה מסוג אחר.

הנצחה בעיצוב אישי

סלעים מהווים אות ועדות לכוחו ועוצמתו האין סופית של הטבע. ההוד, ההדר, הקשיחות שבאה לצד יופי שאף אמן אנושי לא היה יכול לייצר ללא עזרה. את כל זה ניתן לרתום למטרת הנצחה. חשוב לכם להנציח בצורה מקורית ואישית, מישהו יקר או מישהי יקרה, שהלכו לעולמם? המצבה שתבחרו איננה חייבת להיות דומה לאף אחת אחרת. ביכולתכם להזמין מצבות מסלעים שונים, ככל אשר תרצו. סלע מקומי או סלע מעבר לים, סלע גדול או סלע קטן, סלעים מעובדים במידה רבה או במידה מינימלית.

מצבה מסלעים ואבנים ייחודיים

אילו סלעים יכולים לשמש להכנת מצבה מסלעים

לצורך הכנת מצבות מסלעים ניתן לעשות שימוש בכל מיני סוגים של אבנים וסלעים. למשל, מצבה מסלעים ניתן לסתת מחומרי גלם שידועים בכך שהם עמידים מאוד ושומרים על תכונותיהם הקשיחות ועל הצבע הטבעי לאורך שנים אין ספור. סלעים מיוחדים שיכולים להתאים להכנת מצבה יכולים לדוגמא להיות בעלי מראה “מקופל” או בעלי מראה נקבובי. את הסלעים ניתן להניח במקומם הרצוי, לאחר עיבוד ועיצוב קפדניים או לאחר עיבוד מינימלי, כך שישמש הסגנון הטבעי, יחיד מסוגו. אנשי מקצוע בתחום משתמשים באבנים וסלעים מכל מיני סוגים, שאת חלקם סביר להניח שאתם מכירים, אם אתם מטיילים בשבילי הארץ או קראתם קצת, פה ושם, על גיאולוגיה. מצבה מסלעים ניתן להזמין מסלעי גרניט קשוחים או מסלעי לקט פראיים. ניתן לעצב לצורך כך סלעים שמגיעים מהמזרח הרחוק או מדרום אמריקה או המזרח התיכון. אפשר להשתמש בסלעי זכוכית ובאבנים מזוגגות, בסלעי ארד, סלעים מדבריים, אבני טוף ועוד רבים רבים אחרים.