מצבה מעוצבת מבית מצבה.קום

כאשר אדם אהוב ויקר הולך לעולמו, משפחתו תבקש להנציח את זכרו בצורה מכובדת ונאותה. אחד האלמנטים המרכזיים אשר מאפשרים למשפחה לעשות זאת, הוא המצבה.
כיום, כל מי שתר אחר מצבות עתיד לגלות מגוון רחב של סוגי מצבות הנבדלות אלו מאלו בפרמטרים כמו: סוגי האבנים מהן הן עשויות, העיצובים, הצבעים והתוספות.
קיימת אפשרות להזמין מצבה בעיצוב אישי, כך שגם משפחות אשר מבקשות להוציא אל הפועל רעיונות מקוריים ומיוחדים, אשר לטעמן יתאימו בצורה הטובה ביותר לנפטר, למה שהן מרגישות אליו ולמי שהוא היה בחייו, יוכלו להשיג את מטרתן זו בצורה המיטבית.

בחירת החברה

מי שמעוניין במצבה בעיצוב אישי, חשוב שיקפיד לבחור בשלב הראשון בתבונה, את החברה ממנה הוא יזמין את המצבה ויוודא שיש לה אכן את הכלים, הטכנולוגיות והכישורים ליצור עבורו את המצבה המבוקשת.
בהליך בחירת החברה, מומלץ לשים דגש על מספר פרמטרים מרכזיים ובין היתר: סוג חומרי הגלם בהם החברה עושה שימוש (יש לוודא שמדובר באבנים איכותיות), כישורים ויכולות עיצוביות (ניתן לקבל את התמונה המלאה לגבי נושא זה, באמצעות עיון מעמיק בתיק העבודות), תודעת שירות (יש לוודא שאותה החברה שמה דגש על נושא שירות הלקוחות וכמובן, גם מתחייבת על עמידה בלוחות זמנים). אם יש אפשרות לקבל המלצות אמינות על שירותיה של אותה החברה, דבר זה יכול לסייע לבסס את הבחירה.

הליך עיצוב המצבה

הליך עיצוב המצבה, מתחיל לרוב בפגישה אישית של נציג מטעם החברה עם בני משפחתו של הנפטר – במהלך הפגישה, הנציג יבקש לשמוע פרטים על הנפטר ועל חייו, הוא ינסה להבין את כל הדרישות והציפיות של המשפחה מהמצבה.
בהתבסס על המידע הזה כמו גם על פרטים טכניים שונים כמו תקציב והעדפות אישיות, הנציג יציע רעיונות, יציג להם סוגים ועיצובים שונים של מצבות, עד שיתגבש הרעיון הכולל למצבה.
ייצור מצבה בעיצוב אישי, מתחיל ביצירת סקיצות ורק לאחר שהמשפחה מביעה את שביעות רצונה ונמצא הכיוון המתאים למצבה, ניתן לגשת למלאכה – כאשר, החברה אמורה לשתף את המשפחה בתהליך יצירת המצבה ולאפשר לה להרגיש שותפים מלאים לתהליך.

מצבה בעיצוב אישי