מצבות מיוחדות האם מיועדות רק לעשירון העליון

כל אחד ואחת מאיתנו נתקל או נתקלה פה ושם בכתבת צבע אודות העשירים והמפורסמים. מרביתנו מתפרנסים בכבוד אבל לא ממש יכולים להרשות לעצמו טיסה במחלקה ראשונה או נהיגה במכונית פאר מהשורה הראשונה. אבל יש דבר אחד שבו אין לאלפיון העליון יתרון אל מול כל אחד אחר. בשלב כזה או אחר, כל אחד ואחת מאיתנו הולכים למנוחת עולמים. אבל אז עולה השאלה שבני המשפחה עשויים לשאול – איך לכבד את הנפטר, האם אפשר להציב לכבודו אחת מאותן מצבות מיוחדות שאינן נראות כמו לוח שיש סתמי ורגיל?

איך ליצור סגנון ייחודי

תחילה נבין שסגנון ייחודי ניתן להפיק לא רק מאבנים או סלעים מיוחדים אלא מחשיבה מקורית. סלעים שמסותתים היטב, עם גווני מינראליים מיוחדים או צבעים אחרים, ישרו את הרושם המתבקש בבית העלמין. ניתן להזמין סגנונות מיוחדים, התואמים את ה”אני מאמין”, את דרך החיים ואת האופי של הנפטר/ת.

זאת ועוד מצבות מיוחדות עשויות לסייע למוקירי זיכרו של הנפטר/ת למצוא ביתר קלות ובכל ביקור את חלקת הקבר. המצבה יכולה לשאוב השראה בעיצובה ובסגנונה, מאופיו של הנפטר ומהרושם שרוצים לפרוש עבור המבקרים בבית העלמין. על מנת להתרשם מעיצובים שונים ולהבין אילו אפשרויות תתאמנה לכיסכם, תוכלו ליצור עימנו קשר או לעיין בקטלוג המקוון.

מיוחד מאוד לא חייב להיות יקר מדי

מכיוון שאין זה נושא יום יומי לשיחה, לכאורה קשה לציבור להעריך מי באמת יכול להרשות את זה, מצבות מיוחדות לעצמו או לקרוביו. האם זה מתאים לציבור הרחב או שרק בני האלפיון העליון יכולים לרשות לעצמכם לרכוש מצבות מיוחדות? ישנן מצבות מיוחדות שבאמת רק מעט שבמעט אנשים ומשפחות יכולים להרשות זאת לעצמם. אבל לא כל מצבה מיוחדת חייבת להיות מצופה זהב או עשויה ממינראליים יוקרתיים ונדירים ברמה בלתי נתפסת. המצבה המיוחדת יכולה להיות עשויה מאבנים, סלעים או מינרלים מיוחדים, אך לאו דווקא באופן בלתי נגיש. קיימת אפשרות להזמין מצבות שנראות מיוחדות בזכות עבודת הפיסול, החיתוך, העיצוב. הייחוד הזה לא חייב להיות יקר מדי, שכן המקוריות הולכת ונעשית מבוקשת, גם על ידי האזרח הממוצע, כמו כולם.