דברים שלא כולם יודעים על מצבות

ביום יום ובשגרה כולנו ממעטים לחשוב על קיצם של החיים. אבל כשמישהו קרוב לנו הלך לעולמו, מגיעות המחשבות על כך. חושבים ונזכרים באדם, איש או אישה, שכבר אינם עוד. איך הם חיו, מה הם עשו, איזו משפחה הם טיפחו. זה הזמן לזכור מה היה טבעם, איך הם חייכו, מתי הם שמחו. זה גם הזמן שבו צריך לחשוב על מצבות. ומסתבר שיש הרבה דברים שלא כולם יודעים על כך.

לא רק משיש

פעם שיש נחשב לחומר גלם שממנו בנו ארמונות ופסלים מרהיבים. בזמן המודרני, הרבה מאוד מצבות מייצרים משיש. לפעמים למעשה מדובר בסלע שרק נראה כמו שיש, אבל זה בעצם משהו אחר. וכדאי לדעת שאפשר כיום להזמין לא רק מצבה משיש או מדמוי שיש. אפשר להזמין גם מסלעים ואבנים ממינים אחרים. הכל תלוי באיזה סגנון רוצים, איך רוצים להנציח ובאיזו צורה רוצים לסמן את החלקה, בצורה מתאימה ומכובדת.

אפשר למצוא עיצובים אישיים מיוחדים

כולנו התרגלנו ביום יום להשתמש בכל מיני דברים מייצור המוני, כלומר, אנו רגילים לראות את העולם התעשייתי כמשהו סטנדרטי, עם קריטריונים ברורים. אבל אף אחד לא קבע שמצבות חייבות להיות אחידות וסטנדרטיות. אפשר למצוא כיום עיצובים אישיים ומיוחדים. ישנם בעלי מקצוע שניסיונם מאפשר להם לסתת וליצור יצירות אבן שאין כמוהן למען כיבוד הנפטר או הנפטרת. עיצוב אישי – זאת אומרת שלא תראו בשום מקום מצבה זהה או אפילו דומה. אם אתם מתחברים לרעיון הזה, דעו שהדרך הזאת אפשרית (והיא אפילו לא חייבת להיות יקרה מכפי יכולתכם).

אפשר להזמין סלעים מחו”ל

יש גם אבנים לסיתות מצבות וסלעים שונים שמיובאים לארץ מחו”ל. מצבה נקודה קום – מתמחים בייבוא, ייצור והכנת כל מיני סוגים של מצבות. אז אם חשבתם שחייבים להשתמש אך ורק באבנים מקומיות, כעת תדעו שיש גם דרכים אחרות. בכל מיני מדינות בעולם מרבצי סלעים ואבנים מגוונים. ישנן הרבה דרכים להנציח אדם שהלך לעולמו ולפעמים, דווקא בסלע שמגיע מחו”ל, מהצד השני של העולם, מוצאים את החיבור האמיתי אל הנפש.